Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn

Zmiany właścicielskie w Stomilu Olsztyn

Michał Piegza
Michał Piegza
W Olsztynie doszło do zmiany właściciela spółki Stomil Olsztyn S.A. Rada Miasta podjęła decyzję o zbyciu większości akcji na rzecz inwestora strategicznego Michała Brańskiego.

Grający w Fortuna I lidze Stomil Olsztyn jeszcze niedawno nie był pewny swojej przyszłości. Sytuacja klubu stabilizuje się. Rada Miasta na nadzwyczajnej sesji podjęła decyzję o zbyciu większości akcji na rzecz inwestora strategicznego Michała Brańskiego, poinformował Stomil na swojej stronie stomilolsztyn.com.

- Możliwości gminy w zakresie finansowania profesjonalnej piłki nożnej są ograniczone, dlatego najbardziej zasadne jest, żeby spółka miała inwestora, który będzie współfinansować działalność klubu. Rozmowy w tej sprawie prowadziliśmy od kilku miesięcy - wyjaśnił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. 

Czytaj także: Decyzje Komisji Licencyjnej PZPN. Zadowolenie w Sosnowcu i Częstochowie

Dzięki decyzji radnych Olsztyna sprzedanych zostało 25 tys. akcji, które stanowią ok. 69 proc. kapitału spółki. 19 proc. udziałów pozostanie w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Ustalono, że miasto będzie współfinansować działalność klubu do 2021 roku.

Wybrano nowego prezesa klubu. Został nim Robert Jurga, który na stanowisku zastąpił Macieja Radkiewicza. Z kolei w skład nowej Rady Nadzorczej weszli Michał Brański, Michał Żukowski, Ireneusz Sobieski i Bogusław Żmijewski.

Czytaj także: Transfery. Oficjalnie: Roko Mislov piłkarzem Miedzi Legnica


ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Stomil Olsztyn w przeciągu pięciu lat awansuje do PKO Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL