Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lionel Messi Getty Images / Chris Brunskill/Fantasista / Na zdjęciu: Lionel Messi

"Radziłbym Leo Messiemu, żeby przeprosił". Sędzia CAS ostrzega gwiazdę futbolu

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Sędzia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) Gustavo Abreu zdradził mediom, że Lionelowi Messiemu grożą poważne sankcje za krytykę arbitrów podczas Copa America 2019.

- Radziłbym Lionelowi Messiemu, żeby przeprosił, ponieważ CONMEBOL (południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej - przyp. red.) zamierza nim potrząsnąć poprzez nałożenie sankcji. Jeśli przeprosi, to być może kara nie będzie tak dotkliwa - powiedział Gustavo Abreu z Argentyny, cytowany przez portal ole.com.ar.

Sędzia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) dodał, że na miejscu działaczy Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej (AFA) naciskałby na Messiego w tej sprawie. - Działacze AFA powinni wziąć za to odpowiedzialność - podkreślił Abreu.

Gwieździe reprezentacji Argentyny i Barcelony grożą sankcje za krytykę pod adresem sędziów podczas Copa America 2019. Lider i kapitan Albicelestes zarzucił im stronniczość, a także korupcję.

- Powinniśmy grać w finale. Niestety nie pozwolono nam na to. Korupcja i sędziowie niszczą piłkę nożną na naszym terenie. Nie wziąłem udziału w ceremonii wręczania medali, bo nie chcę być częścią korupcji. Wszystko jest ustawione pod Brazylię - mówił 32-letni Messi po zdobyciu przez Argentyńczyków brązowego medalu - WIĘCEJ TUTAJ.

"To całkowicie bezpodstawne oskarżenia, które mijają się z prawdą i tym samym podają w wątpliwość turniej Copa America. To brak szacunku dla tych rozgrywek, zespołów i ludzi biorących w nim udział" - tak CONMEBOL skomentował słowa słynnego zawodnika - WIĘCEJ TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

Leo Messi powinien zostać ukarany za krytykę sędziów podczas Copa America 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL