Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Ruchu ChorzówNewspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów przyłączyli się do strajku. Niebiescy wycofają się z ligi?

Michał Piegza
Michał Piegza
W środę strajk rozpoczęli pracownicy administracyjni klubu. W czwartek do protestu przyłączyli się piłkarze trzecioligowca. Czy to koniec obecnego Ruchu Chorzów?

Sytuacja w Ruchu Chorzów staje się coraz bardziej dramatyczna. W czwartek na trening nie wyszli piłkarze 14-krotnych mistrzów Polski. Jak poinformował portal sportdziennik.com, zawodnicy solidaryzują się z pracownikami klubu, którzy w związku z zaległościami w płatnościach sięgających nawet pół roku, od środy strajkują.

Czwartkowy trening nie mógł się odbyć, m.in. brakowało osób mogących wydać sprzęt, nie było opieki medycznej. Pod znakiem zapytania stoi sobotni mecz sparingowy z Hutnikiem Kraków.

Czytaj także: Mateusz Lipp z Ruchu Chorzów na testach w Arsenalu

Przypomnijmy, że od tygodnia trwa bojkot kibiców Ruchu. Fani m.in. domagają się  zapewnienia finansowania klubu przez udziałowców, do czego właściciele się nie kwapią. 30 czerwca minął termin zapłaty kolejnej raty układowej. Klub do tej pory nie wywiązał się z płatności. Ruch wygrał przetarg na promocję Chorzowa. Z tego tytułu ma do końca roku otrzymać 4 mln złotych. Jednak jednym z warunków przekazania środków w ratach ma być wysoka frekwencja na meczach przy Cichej, co przy konflikcie z kibicami jest obecnie nie do wykonania.

Coraz częściej słychać opinie, że chorzowski klub nie przystąpi do sezonu w III lidze.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

Ruch Chorzów przystąpi do rozgrywek III ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Waldi73 Zgłoś
  Już 2 lata temu powinni się wycofać i startować z 4 ligi. Za póżno to wszystko bo nawet w tym sezonie nie zdążą wystartować w 4 lidze. Dużo za póżno. Nie wiem co za nieudaczni
  Czytaj całość
  ludzie w tym Chorzowie siedzą na stołkach....
  • lammergeyer2 Zgłoś
   Wciąż nie mogę wyjść ze zdumienia jak można było tak zatopić jeden z najbardziej znanych w Polsce klubów. Sponsorów znalazły kluby, które w ogóle nie mają kibiców i o których
   Czytaj całość
   nikt wcześniej nie słyszał (nie chcę nikogo obrażać przykładami) a tu klub, który ma kibiców w całej Polsce i jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek (eRkę, choć często pisaną odwrotnie albo na szubienicy :) można znaleźć na płotach wszędzie) nie mógł znaleźć finansowania? Albo skrajna niekompetencja albo zwykłe złodziejstwo.
   • Tomek Nowak Zgłoś
    Entliczek, pentliczek nie pomógł Piechniczek ⚽
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL