Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz BiesiadaNewspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Janusz Biesiada

PKO Ekstraklasa. Janusz Biesiada nowym prezesem Lechii Gdańsk

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Rada nadzorcza Lechii Gdańsk wybrała nowego prezesa klubu. Na tym stanowisku Adama Mandziarę zastąpił dotychczasowy wiceprezes Janusz Biesiada.

Nowy szef trójmiejskiej drużyny w latach 2001-2004 były prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Za kadencji Janusza Biesiady polska siatkówka odniosła pierwszy znaczący sukces na arenie międzynarodowej. W 2003 roku reprezentacja Polski siatkarek niespodziewania sięgnęła po złoty medal mistrzostw Europy, rozegranych w Turcji. 

Z PZPS Biesiada odchodził jednak w niesławie, bowiem zarzucano mu nieprawidłowości w związku (m.in., że niezgodnie wykorzystywał dotacje budżetowe i nieprawidłowo je rozliczał). Od wszystkich zarzutów Janusz Biesiada został jednak uniewinniony w 2009 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie. 

Z piłkarską Lechią Gdańsk Janusz Biesiada jest związany od 2014 roku. W trójmiejskim klubie pełnił już funkcję dyrektora marketingu, prokurenta, a w marcu 2018 roku został wiceprezesem Lechii. 

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Dotychczasowy prezes gdańskiego klubu Adam Mandziara przestał pełnić swoją funkcję 30 czerwca bieżącego roku. Biesiada pracę prezesa Lechii będzie łączył z szefowaniem Fundacji Lechii Gdańsk, której prezesem jest od 2017 roku. 

Ostatnie miesiące dla trójmiejskiego klubu są udane sportowo. Na początku maja podopieczni Piotra Stokowca wywalczyli Puchar Polski. Z kolei w lipcu sięgnęli po Superpuchar Polski. Sezon 2019/2020 w PKO Ekstraklasie gdańszczanie rozpoczęli od wyjazdowego remisu z beniaminkiem ŁKS-em Łódź 0:0, grając przez całą drugą połowę w osłabieniu (więcej TUTAJ).

Czytaj także: Mladenović broni Udovicicia po czerwonej kartce

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL