Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiGetty Images / A. Beier / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bayern Monachium w USA: szaleństwo na punkcie Roberta Lewandowskiego. Piski, krzyki...

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Piłkarze Bayernu przebywają obecnie w USA, gdzie oprócz treningów, meczów, mają również wiele obowiązków marketingowo-reklamowych. Polski napastnik przekonał się, że jego popularność w Stanach jest potężna.

Bayern Monachium rozpoczął letnie tournee po Stanach Zjednoczonych od porażki (wynik 1:2) z Arsenalem (TUTAJ więcej szczegółów >>). Spotkanie odbyło się w Los Angeles. Teraz zespół przeniósł się do Houston, gdzie Bawarczycy zagrają w ramach International Champions Cup z Realem Madryt. Na zakończenie pobytu w Mieście Aniołów, Robert Lewandowski nagrał specjalny film (możesz go obejrzeć tutaj - LINK >>).

Mimo że w Stanach Zjednoczonych piłka nożna nie jest tak popularna jak na przykład koszykówka, hokej na lodzie, futbol amerykański czy baseball, to zainteresowanie pobytem Bayernu jest ogromne. Przekonał się o tym sam Lewandowski. 

Zobaczcie film.

 

To nagranie powstało po przylocie zawodników Bayernu do Houston. Krzyki, piski, ogromne zamieszanie. Piłkarzy z Monachium, w tym Lewandowskiego, witano jak gwiazdy muzyki pop.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Lewandowski być może na zakończenie kariery przeniesie się właśnie do USA. Za kilka sezonów, bo Polak cały czas podkreśla, że jeszcze 4-5 lat chce grać na najwyższym poziomie, w Europie (najprawdopodobniej w Bayernie). Ale potem?

Jak widać po reakcji fanów w USA, "Lewy" będzie łakomym kąskiem transferowym dla wielu amerykańskich zespołów występujących w MLS. Transfer Polaka wzbudzi ogromne zainteresowanie i wpłynie na popularyzacje piłki nożnej za Oceanem.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Czy Robert Lewandowski zagra kiedyś w USA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL