Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze reprezentacji Luksemburga East News / Ben Majerus/Imago Sport and News/East News / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Luksemburga

Eliminacje Euro 2020. Jan Ostrowski wrócił do reprezentacji Luksemburga

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Jan Ostrowski, 20-letni obrońca Miedzi Legnica, został powołany na wrześniowe mecze reprezentacji Luksemburga z Irlandią Północną i Serbią. Polsko brzmiące nazwisko piłkarza nie jest przypadkiem.

Jan Ostrowski ma podwójne obywatelstwo. Jest synem Polaka, który w 1981 roku wyemigrował do Austrii, a następnie do Luksemburga, i Luksemburki.

Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Luksemburgu, a jako 14-latek dołączył do akademii 1.FSV Mainz 05. Następnie w przerwie zimowej sezonu 2016/2017 przeniósł się do Eintrachtu Frankfurt.

W obu tych klubach grał tylko w juniorskich zespołach. W seniorskiej piłce zadebiutował w ubiegłym sezonie jako zawodnik rezerw szwajcarskiego Grasshoppera Zurych. Rozegrał dla nich 18 spotkań w IV lidze.

Zawodnikiem Miedzi jest od 1 czerwca. Ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy związał się trzyletnim kontraktem.

Ostrowski regularnie występował w juniorskich reprezentacjach Luksemburga, a w 2015 roku na nastolatka z akademii 1.FSV Mainz 05 zwrócił uwagę PZPN. Obrońca zagrał w dwóch meczach towarzyskiego Turnieju o Puchar Syrenki U-17, ale potem powołania do polskiej kadry już nie otrzymał.

Czytaj również -> Kamil Biliński: Riga FC nie jest tymczasowym tworem

Nadal grał za to dla Luksemburga. W czerwcu 2017 roku zadebiutował w kadrze A, a dwa miesiące później wystąpił w meczu el. MŚ 2018 z Białorusią, co ostatecznie przekreśliło jego szansę na grę dla Biało-Czerwonych.

Ostatnie powołanie do pierwszej reprezentacji otrzymał w czerwcu 2018 roku. W minionym sezonie występował tylko w "młodzieżówce". Teraz wróci do kadry A na towarzyskie spotkanie z Irlandią Północną (05.09) i mecz el. Euro 2020 z Serbią (10.09).

Czytaj również -> Szrotomierz nie świecił na czerwono


ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski z planem na kolejne lata. "Chcę szkolić zawodników do gry w wielkich klubach" [cała rozmowa]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL