Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Liga Europy. Optymizm Zbigniewa Bońka

Karol Wasiek
Karol Wasiek
"Dwie dalej na pewno, a może trzy" - taki los polskich drużyn w II rundzie eliminacji Ligi Europy przewiduje Zbigniew Boniek. Prezes PZPN jest pewny Piasta Gliwice i Legii Warszawa.

Pierwszy raz od siedmiu lat zdarzyło się, by tego samego dnia swoje mecze w rozgrywkach UEFA wygrało trzech przedstawicieli PKO Ekstraklasy.

Najpierw Lechia Gdańsk po bardzo dobrym spotkaniu pokonała Broendby IF 2:1, kilkanaście minut później zakończył się szalony mecz w Gliwicach, w którym Piast wygrał z Riga FC 3:2.

Czytaj również -> Piast Gliwice urwał się ze stryczka

I wreszcie na koniec czwartku Legia Warszawa bez problemów, choć również skromnie, bo tylko 1:0, pokonała fiński KuPS.

Ostatni raz tak udany dla polskiej piłki wieczór miał miejsce 26 lipca 2012 roku - 2555 dni temu. Dużym optymistą przed rewanżowymi spotkaniami jest prezes Zbigniew Boniek, który przewiduje, że dwie drużyny na pewno awansują, a może nawet trzy. Prezes PZPN jest pewny Piasta Gliwice i Legii Warszawa.

Rewanżowe mecze II rundy eliminacji Ligi Europy odbędą się 1 sierpnia. Wszystkie polskie zespoły czekają wyjazdy do rywali.

Czytaj również -> Rekordowe premie dla Legii Warszawa

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

Ile polskich drużyn zagra w III rundzie eliminacji Ligi Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Roman Zumba Zgłoś
  Zejdź na ziemię
  • Marek nn Zgłoś
   Kasa zibi, kasa / mała litera celowa /. Tylko to się liczy. Z tym osobnikiem dawno powinni pojechać, jeżeli chcemy poprawy sytuacji w polskiej piłce nożnej.
   • the end Zgłoś
    Dziwne, polska piłka reprezentacyjna jak i klubowa trze siedzeniem o asfalt a pan Boniek jest optymistą. Albo żyje już w innej rzeczywistości albo ją zaklina. Moje subiektywne odczucie i
    Czytaj całość
    ogląd sytuacji jest taki: reprezentacji nie ma, wszystkie krajowe kluby pikują w dół, przegrywają z kelnerami, żaden zespół nie wyjdzie poza opłotki bo dostaje w tyłek. Co pan prezes widzi i gdzie to wyświetlają??

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL