Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Radosław MajdanAgencja Gazeta / Grzegorz Skowronek / Na zdjęciu: Radosław Majdan

Radosław Majdan wraca do sportu. Został bramkarzem Śląska Wrocław w blind footballu

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Drużynę Śląska Wrocław w blind footballu (zespół dla niewidomych) wzmocnił Radosław Majdan, były bramkarz reprezentacji Polski i wielu ligowych klubów, w tym Wisły Kraków, Pogoni Szczecin i Polonii Warszawa.

O dołączeniu Radosława Majdana do zespołu Śląska Wrocław poinformowali przedstawiciele klubu na Twitterze. "Naszą drużynę wzmacnia uczestnik Mistrzostw Świata, reprezentant Polski i kilkukrotny mistrz kraju!" - podkreślili. 

Drużyna w blind football złożona jest z piłkarzy niewidomych bądź słabo widzących. Wyjątek stanowi bramkarz, który może grać w zespole nie mając jakiejkolwiek wady wzroku. Jest jednak jeden warunek. Bramkarz bez wady wzroku może dołączyć do drużyny w blind footballu po pięciu latach od zakończenia zawodowej kariery. 

Czytaj także: Dawid Janczyk trenuje w Niemczech. Kolejna szansa byłego reprezentanta Polski

Radosław Majdan spełnia ten warunek, bowiem karierę zawodowego bramkarza zakończył w 2010 roku, po trzech sezonach gry dla Polonii Warszawa. Wcześniej, w polskiej lidze, bronił barw Wisły Kraków i Pogoni Szczecin. Dwukrotnie wywalczył mistrzostwo kraju z Wisłą Kraków. W reprezentacji Polski rozegrał 7 spotkań, w tym jedno na mistrzostwach świata w 2006 roku.

Zawodnicy z pola w blind footballu mają założone na oczy opaski, zarówno niewidomi jak i piłkarze słabo widzący. Sama piłka, używana w rozgrywkach, ma wbudowany dzwoneczek. Na boisku zawodnicy posługują się komendą "idę", z wyjątkiem gracza, który jest przy piłce. Ten zawodnik nie odzywa się. 

Czytaj także: byli reprezentanci Polski fałszowali dane dzieci. Czeka ich rok kary

ZOBACZ WIDEO: Napoli rozgromiło Liverpool! Milik z golem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL