Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gabriel Jesus (po lewej) i Antonio Ruediger (po prawej)Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Gabriel Jesus (po lewej) i Antonio Ruediger (po prawej)

Gabriel Jesus zawieszony na dwa miesiące. To efekt "złego zachowania"

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Komisja dyscyplinarna CONMEBOL podjęła decyzję ws. Gabriela Jesusa i postanowiła zawiesić go na dwa miesiące w meczach reprezentacji. To efekt "złego zachowania" w spotkaniu Copa America z Peru (3:1).

7 lipca w finale Copa America Gabriel Jesus wyleciał z boiska w 70. minucie za dwie żółte kartki. Nie zgadzał się jednak z decyzją arbitra i gestem pokazał, że został opłacony. Na dodatek przepchnął innego sędziego, gdy schodził do szatni.

Komisja uznała, że zachowanie Jesusa było naganne i dlatego zawiesiła go na dwa miesiące. Dodatkowo piłkarz musi zapłacić 30 tys. dolarów grzywny. Brazylia może się jeszcze odwołać od decyzji komisji.

Jeśli zawieszenie weszłoby w życie to Jesusa zabrakłoby we wrześniowych spotkaniach z Kolumbią i Peru. Nie byłaby to jednak wielka strata, ponieważ to tylko mecze towarzyskie.

Zobacz wideo: piękne gole Jesusa

To nie pierwsza kara po Copa America. Kilka dni temu poinformowano, że Lionel Messi został zawieszony na 3 miesiące i musi zapłacić 50 tys. dolarów grzywny. To kara za obraźliwe słowa pod adresem sędziów.

- Korupcja i sędziowie niszczą piłkę nożną na naszym terenie. Wszystko jest ustawione pod Brazylię - mówił wówczas.

Copa America w tym roku wygrała reprezentacja Brazylii, pokonując w finale wspomniane Peru 3:1.

Zobacz takżeLider ultrasów Lazio Rzym zastrzelony w parku. To była zasadzka

Zobacz takżeSparing. FC Barcelona - Napoli. Arkadiusz Milik najgorszy na boisku

Komentarze (1):

 • Karrolik Zgłoś
  Messi, Jesus zawieszeni za słowa i czyny po meczu, a kto zawiesi sędziów popełniających ewidentne błędy na meczach, a podczas rozgrywek Copa America było ich sporo. Lepiej ukarać
  Czytaj całość
  zawadników i odwrócić uwagę od swoich. Brawo

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL