Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Trybuny stadionu Warty PoznańWP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Trybuny stadionu Warty Poznań

Podpisano umowę na budowę sztucznego oświetlenia na stadionie Warty Poznań

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Najpóźniej w kwietniu przyszłego roku zostanie zakończona budowa sztucznego oświetlenia na stadionie Warty Poznań. Miasto podpisało umowę z wykonawcą.

W przetargu na realizację inwestycji wystartowały cztery firmy. Wygrała Ada-Light z Gostynina, która stawiała już maszty oświetleniowe na obiektach w Legnicy, Niecieczy, Bytowie, Opolu, Częstochowie oraz Łodzi (ŁKS).

Koszt tego zadania zamknie się w kwocie 2,273 mln zł, a roboty mają się zakończyć najpóźniej w kwietniu 2020 roku. Same jupitery powstaną jednak znacznie szybciej, a to umożliwi drużynie Piotra Tworka powrót na Drogę Dębińską. Obecnie domowe mecze rozgrywa ona na stadionie w Grodzisku Wlkp.

->Lech - Śląsk: niespodziewany hit i tłumy na trybunach

W "ogródku" powstaną cztery wieże oświetleniowe o wysokości 25 metrów każda wraz z osprzętem. Wybudowana zostanie również stacja transformatorowa.

Oprócz instalacji sztucznego oświetlenia (realizowanej przez miasto, które jest właścicielem obiektu), klub dokonał wymiany części krzesełek na nieczynnej dotąd trybunie za bramką. Po powrocie zespołu do stolicy Wielkopolski, te sektory będą już otwarte dla publiczności.

->Budowa stadionu Wisły Płock może ruszyć jeszcze w tym roku

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Lider wyścigu: Nie byłem przewidziany do takiej roli

Czy miasto powinno wybudować Warcie całkowicie nowy stadion?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL