WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo wskazał różnicę między nim a Lionelem Messim

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Cristiano Ronaldo i Lionel Messi przyzwyczaili się do rywalizacji między sobą o miano najlepszego piłkarza na świecie. Portugalczyk stwierdził jednak, że różnica tkwi w... liczbie klubów, w których występowali.

Debata na temat tego, kto jest lepszy sięgnęła zenitu, kiedy obaj piłkarze grali w tej samej lidze. Rywalizacja pomiędzy klubami, czyli Realem Madryt a FC Barcelona była dodatkowym smaczkiem dla fanów obu piłkarzy.

- Messi jest doskonałym graczem. Nie tylko ze względu na Złote Piłki, które zdobył, ale jako zawodnik, który zawsze był na szczycie, rok po roku, jak ja - stwierdził Cristiano Ronaldo w "The Making of" w DAZN.

Czytaj też:
-> Premier League. Manchester City uniknął zakazu transferowego. Skończyło się na grzywnie
-> "Przywitał mnie uśmiechem". Danilo cieszy się, że będzie grał razem z Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk ma szacunek dla Lionela Messiego, ale jasno stwierdził, co ich odróżnia od siebie. - Ja grałem w różnych klubach, a także w różnych wygrywałem Ligę Mistrzów. Byłem sześciokrotnie najlepszym strzelcem w tych rozgrywkach. Sześć razy z rzędu - dodał Portugalczyk.

ZOBACZ WIDEO Polacy za granicą świetnie rozpoczęli sezon. "Krychowiak odrodził się w Rosji"

- Od lat nie widziałem takiej rywalizacji, jaka jest między nami. Są zawodnicy, których szanuję, ale są na szczycie przez cztery czy pięć lat. Dziesięć? Nie widziałem - skwitował Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk uważa, że dla niego i Lionela Messiego kluczowe jest właśnie to, że od tak dawna utrzymują się na topie. - To najtrudniejsza rzecz w piłce nożnej. To dopasowane, smukłe ciało nie spadło z nieba - stwierdził. - Mówię to żartobliwie, ale taka jest prawda. Za trofeami stoi mnóstwo pracy - zakończył.

Kto jest najlepszym zawodnikiem na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL