WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Premier League. Manchester City uniknął zakazu transferowego. Skończyło się na grzywnie

Michał Fabian
Michał Fabian
Pep Guardiola może odetchnąć z ulgą. Manchester City nie dostał zakazu transferowego za złamanie przepisów dotyczących kontraktowania niepełnoletnich piłkarzy. Mistrz Anglii zapłaci za to 370 tys. franków szwajcarskich.

"Komitet Dyscyplinarny FIFA uznał Manchester City winnym złamania przepisów dotyczących międzynarodowych transferów i rejestracji piłkarzy poniżej 18. roku życia. Komitet uwzględnił fakt, że klub wziął za to odpowiedzialność, dlatego ukarał go grzywną w wysokości 370 tys. franków szwajcarskich (niespełna 1,5 mln zł - przyp. red.)" - czytamy w komunikacie FIFA.

Mistrz Anglii uniknął więc najpoważniejszej sankcji, jaka mu groziła, czyli zakazu transferowego.

Klub przyznał się do winy i zaakceptował karę. "Manchester City przyjmuje odpowiedzialność za naruszenia, które powstały w wyniku błędnej interpretacji przepisów. Wszystkie te naruszenia powstały przed grudniem 2016 r., kiedy to wydano wytyczne dotyczące interpretacji reguł. Od tego momentu klub działa zgodnie z nimi" - to fragment oświadczenia Manchesteru City.

ZOBACZ WIDEO Polacy za granicą świetnie rozpoczęli sezon. "Krychowiak odrodził się w Rosji"

Zgodnie z artykułem 19 przepisów FIFA, "międzynarodowe transfery piłkarzy są dozwolone tylko w przypadku, jeżeli zawodnik ma ponad 18 lat". Dopuszczalne są jednak wyjątki - np. jeśli rodzice niepełnoletniego piłkarza przeprowadzą się z nim do innego kraju (ale z przyczyn nie związanych z piłką nożną).

W lutym tego roku za podobne naruszenie przepisów Komitet Dyscyplinarny FIFA ukarał Chelsea FC zakazem transferów, który obowiązuje w dwóch okienkach transferowych, a także grzywną w wysokości 600 tys. franków szwajcarskich (więcej TUTAJ>>). Klub z Londynu odwołał się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

"Kara dla Manchesteru City może wywołać zaskoczenie na Stamford Bridge. Wygląda jak klaps w nadgarstek" - komentuje "The Sun", zwracając uwagę na to, jak FIFA potraktowała oba angielskie kluby.

Zobacz także: Premier League. Jose Mourinho: Druga drużyna Manchesteru City może walczyć o mistrzostwo

Czy Manchester City powinien dostać zakaz transferowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL