Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Eliaquim Mangala Newspix / Matthew Ashton / AMA / PRESSFOCUS / Na zdjęciu: Eliaquim Mangala

Transfery. Man City pozbył się piłkarza za darmo, za którego zapłacił 45 mln euro. Eliaquim Mangala zagra w Valencii

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Eliaquim Mangala został piłkarzem Valencii. Manchester City lekką ręką pozbył się zawodnika, za którego w 2014 roku zapłacił 45 mln euro. Teraz oddał go za darmo.

Pep Guardiola chciał się pozbyć Francuza i najwyraźniej tak bardzo zależało mu na tym, że zgodził się oddać go za darmo.

W dobie dzisiejszych wysokich cen za piłkarzy, 28-letni środkowy obrońca mógł dać Manchesterowi City chociaż kilka milionów funtów. Ale czas uciekał, a The Citizens mieli widmo pozostania z Eliaquimm Mangalą przez kolejne kilka miesięcy.

Dlatego Man City nie wziął za niego ani funta, ale za to pozbył się go z listy płac, co jest bardzo istotne w kontekście Finansowego Fair Play.

ZOBACZ WIDEO Polacy za granicą świetnie rozpoczęli sezon. "Krychowiak odrodził się w Rosji"

Mangala wraca zatem do Valencii, gdzie był wypożyczony w sezonie 2016/2017. To był dla niego dobry czas, ponieważ zagrał w 30 ligowych meczach. W kolejnych dwóch latach przepadł. Wypożyczenie do Evertonu było niewypałem, a w zeszłym sezonie nie zagrał ani minuty w Premier League.

Nic zatem dziwnego, że Man City oddał go za darmo, chociaż fachowy portal transfermarkt.de wycenia go na 10 mln euro. Z Valencią 8-krotny reprezentant Francji podpisał dwuletni kontrakt.

W 2014 roku Man City kupił Mangalę z FC Porto za 45 mln euro. Łącznie zagrał w 79 meczach, w których nie strzelił ani jednej bramki.

Zobacz takżePremier League. Manchester City uniknął zakazu transferowego. Skończyło się na grzywnie

Zobacz takżeTransfery. Pedro Porro nie zagra w Manchesterze City. Po czterech dniach został wypożyczony do Hiszpanii

Komentarze (1):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  45 milionów euro czyli że jest ok. dwa razy lepszy (droższy) od Krychowiaka. W tej sytuacji niewypał jakim dla PSG był Polak w porównaniu z interesem jaki na Eliaquim Mangali zrobił
  Czytaj całość
  Manchester City nie jest aż takim strasznym obciachem. Dla mnie oba kluby (PSG i Man City) wyszły na tych zakupach JAK ZABŁOCKI NA MYDLE.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL