Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Samson Siasia jako trener reprezentacji Nigerii podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, w 2008 rokuAFP / Fot. Liu Jin/AFP / Samson Siasia jako trener reprezentacji Nigerii podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, w 2008 roku.

Dożywotni zakaz pracy dla byłego selekcjonera Nigerii. Samson Siasia ustawiał mecze

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Samson Siasia już nigdy nie będzie pracować w futbolu. Nigeryjczyk został surowo ukarany za ustawianie meczów piłkarskich.

Samson Siasia wpadł w tarapaty na początku tego roku. FIFA wówczas wszczęła śledztwo ws. rzekomego przyjęcia łapówki w zamian za ustawianie meczów piłkarskich. Za całym procederem stał Wilson Raj Perumal.

Transfery. PSG stawia warunki. Za Neymara chce aż dwóch piłkarzy >>

Materiał dowodowy zebrany przez światową federację nie pozostawił żadnych złudzeń, że Siasia manipulował wynikami meczów.

FIFA postanowiła wymierzyć mu najsurowszą karę. Nigeryjczyk otrzymał dożywotni zakaz pracy w futbolu. W dodatku musi zapłacić 50 tys. franków szwajcarskich grzywny.

Bundesliga. Bayern - Hertha. Robert Lewandowski - król inauguracji. Ustanowił rekord ligi! >>

Siasia w przeszłości był napastnikiem. Grał m.in. w Lokeren oraz Nantes, a w reprezentacji Nigerii rozegrał 51 meczów. Potem został trenerem. Pracował z młodzieżowymi kadrami swojego kraju, a także dwukrotnie był selekcjonerem pierwszej reprezentacji Nigerii. Jako trener z drużyną U-20 wywalczył wicemistrzostwo świata w 2005 roku.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: wtargnął na murawę i... ośmieszył się. Kuriozalne sceny podczas meczu

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL