Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Czerwiński Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Jakub Czerwiński

PKO Ekstraklasa. Duży problem Piasta Gliwice. Jakub Czerwiński jesienią już nie zagra

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Jakub Czerwiński musi przejść operację kolana i w rundzie jesiennej nie pojawi się już na boisku. To duże osłabienie Piasta Gliwice, biorąc pod uwagę, że wcześniej z klubu odszedł Aleksansdar Sedlar.

- W poprzednim tygodniu Kuba doznał kontaktowego urazu kolana ze zwichnięciem rzepki. Po konsultacji w Barcelonie podjęto decyzję o zabiegu operacyjnym. Liczymy, że szybko wróci do gry, ale minimalny okres przerwy to około cztery miesiące - powiedział fizjoterapeuta Piasta Grzegorz Biliński w rozmowie oficjalnym serwisem internetowym mistrza Polski.

Jakub Czerwiński nabawił się kontuzji na treningu w wyniku starcia z jednym z kolegów. Cztery miesiące przerwy, o których wspomniał Biliński, oznaczają, że 28-latek wróci do gry dopiero w rundzie wiosennej.

Absencja Czerwińskiego to olbrzymi kłopot dla Waldemara Fornalika. W minionym sezonie wychowanek Popradu Muszyna stworzył z Aleksandarem Sedlarem świetnie funkcjonujący duet środkowych obrońców. Teraz z pary stoperów, która przyczyniła się do zdobycia mistrzostwa, Fornalik nie ma do dyspozycji żadnego - Sedlar w lipcu na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do RCD Mallorca.

W miejsce Sedlara Piast ściągnął Tomasa Huka z DAC 1904 Dunajska Streda, a wyjściem awaryjnym wobec kontuzji Czerwińskiego jest sprowadzenie Piotra Malarczyka, który ostatnio był rezerwowym w Koronie Kielce. Więcej o tym TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Sandro Kulenović wygwizdywany przez kibiców Legii. "Powstała już teoria spiskowa, dlaczego gra"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL