Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Timi Zajc Expa/Newspix.pl / EXPA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Timi Zajc

Letnie Grand Prix w Hakubie. Nie będzie kwalifikacji do konkursów

Robert Czykiel
Robert Czykiel
W Hakubie skoczkowie nie będą brać udziału w kwalifikacjach, bo zgłosiło się zbyt mało zawodników. Tym samym wszyscy wystartują w piątkowym i sobotnim konkursie.

W japońskiej Hakubie odbędą się następne zawody Letniej Grand Prix. Skoczkowie mają za sobą pierwszy trening. Choć trener Michal Doleżal wysłał do Azji z Maciejem Maciusiakiem drugi garnitur, to i tak trzech Polaków uplasowało się w pierwszej dziesiątce.

Skoki. Letnie Grand Prix w Hakubie. Konkursy w Japonii szansą dla kadry B >>

Wiadomo już, że przed piątkowymi i sobotnimi zawodami nie będzie kwalifikacji. To spowodowane jest faktem, że do Japonii przyleciało zbyt mało zawodników. W LGP wystartuje 46 skoczków i wszyscy są już pewni udziału w konkursach.

Polskę będą reprezentować Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Klemens Murańka oraz Kacper Juroszek. W pierwszym treningu najlepszy był Murańka, który zajął drugie miejsce.

Skoki. Letnie Grand Prix w Hakubie. Ryoyu Kobayashi powraca do rywalizacji w elicie >>

W klasyfikacji generalnej LGP prowadzi Timi Zajc. Najwyżej, bo na trzecim miejscu, jest Dawid Kubacki. W miniony weekend zawody odbyły się w Zakopanem. Konkurs indywidualny wygrał Kamil Stoch.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 114. Trudne początki Jerzego Kukuczki. "Koledzy mówili, że nic z niego nie będzie"

Czy któryś z Polaków stanie na podium w Hakubie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL