Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Serie A. Kolejny ekspert broni Krzysztofa Piątka. Maurizio Ganz: Też miałem takie okresy

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krzysztof Piątek w okresie przygotowawczym nie zdobył żadnej bramki. Kibice AC Milan obawiają się o formę polskiego napastnika. W obronę wziął go były piłkarz, Maurizio Ganz.

W zeszłym sezonie Krzysztof Piątek był najlepszym strzelcem AC Milan i to pomimo tego, że w klubie tym grał jedynie w rundzie wiosennej. Reprezentant Polski został gwiazdą Serie A i w swoim debiutanckim sezonie we Włoszech walczył o koronę króla strzelców. To sprawiło, że oczekiwania wobec Piątka wzrosły. Jego forma w meczach kontrolnych nie może jednak napawać fanów optymizmem.

Polak w sparingach ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Fani wiążą to z klątwą numeru dziewięć, z którym Piątek będzie grał na plecach. Część kibiców krytykuje polskiego napastnika sugerując, że poprzedni sezon był jednorazowym skokiem i nie będzie on w stanie dłużej utrzymać tak wysokiej formy.

Piątka w obronę wziął Maurizio Ganz. - Takie chwile się zdarzają. Czasami uderzasz i strzelasz bramki, a czasami strzelasz sto tysięcy razy, a piłka nie wpada do siatki. To minie, nie mam co do tego wątpliwości. Też miewałem takie okresy. Mówiłem wtedy do moich kolegów, by mi pomagali w każdej sytuacji - powiedział w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" były piłkarz AC Milan, który w tym klubie grał w latach 1997-2000. 

Fani AC Milan są sceptycznie nastawieni przed nowym sezonem. Wytykają działaczom, że ci nie przeprowadzili transferów pozwalających zespołowi na walkę o mistrzostwo Włoch. - Powtarzam kibiców, by pozostali blisko zespołu. To czas zmian, który wymaga czasu - dodał Ganz.

Zobacz także:
Serie A. Tiziano Crudeli chce jak najczęściej krzyczeć "Pio, Pio, Pio"
Serie A. Luca Toni broni Krzysztofa Piątka. "AC Milan ma ogólny problem z ofensywą"

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski jeszcze lepszy niż w poprzednim sezonie? "Gnabry i Coman mogą mu w tym pomóc"


 

Czy Krzysztof Piątek będzie najlepszym strzelcem AC Milan?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL