Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jim RatcliffeGetty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Jim Ratcliffe

Ligue 1. Szef Michała Kwiatkowskiego kupił OGC Nice. "Celem Liga Mistrzów"

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Najbogatszy człowiek w Anglii i właściciel grupy kolarskiej INEOS, Jim Ratcliffe, przejął klub Ligue 1, OGC Nice. Kwotę transakcji szacuje się na 100 mln euro.

"Ineos (gigant w branży petrochemicznej) sfinalizował w poniedziałek zakup klubu piłkarskiego OGC Nice. Oficjalnie OGC Nice przechodzi pod brytyjską flagą. Całość transakcji wyniosła 100 mln euro" - poinformował francuski portal footmercato.net.

Właściciel kolarskiej grupy Ineos, w barwach której jeździ m.in. Michał Kwiatkowski, Jim Ratcliffe, od dawna interesował się możliwością przejęcia drużyny z Nicei. Najbogatszy człowiek w Anglii - majątek Brytyjczyka szacuje się na ponad 21 mld dolarów - ostatecznie przekonał Chiena Lee i dotychczasowych właścicieli do pozostawienia klubu Ligue 1 w jego rękach.

Francuskie media spekulują, że w nowym kierownictwie OGC Nice znajdzie się miejsce dla byłego prezesa Jeana-Pierre'a Rivere'a i menedżera generalnego Juliena Fourniera.

ZOBACZ: Kwiatkowski i spółka pojadą w barwach Team Ineos. Gigant petrochemiczny kupił grupę Team Sky >>

ZOBACZ WIDEO Krystian Bielik z powołaniem do reprezentacji Polski. "Grzegorza Krychowiaka nie wygryzie"

- Liga Mistrzów jest oczywiście celem. Jeśli dziś jednak powiem, że możemy konkurować z PSG, nikt nie potraktowałbym mnie poważnie. Od samego początku straciłbym całą swoją wiarygodność. Paryż znajduje się w innej galaktyce, ale myślę, że jest za nim miejsce dla nas - zapowiedział Ratcliffe w rozmowie z dziennikarzami.

Dla Ratcliffe'a nie jest to pierwsza inwestycja w futbol. Miliarder jest już właścicielem szwajcarskiego FC Lausanne-Sport. Klub ten kupił w listopadzie 2017 r. - więcej TUTAJ.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL