Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Problemy niedoszłego właściciela Śląska Wrocław i byłego sponsora Unii Tarnów. Grzegorz Ś. zatrzymany przez CBA

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Grzegorza Ś. pod zarzutem działania na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej. Jeszcze dwa lata temu biznesmen zainteresowany kupnem Śląska Wrocław. Wcześniej wspierał żużlową Unię Tarnów.

O zatrzymaniu Grzegorza Ś. poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. "Agenci białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Dolnego Śląska i Mazowsza trzy osoby związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej. Wśród zatrzymanych osób znalazł się m.in. Prezes Zarządu całej grupy Grzegorz Ś." - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie CBA.

Jak ustalono w trakcie prowadzonego śledztwa, zatrzymani działali na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej, nadużywając udzielonych im uprawnień i doprowadzając do wyprowadzenia majątku. Wszystko wskazuje na to, że były one wyprowadzane do polskich i zagranicznych podmiotów kontrolowanych przez zatrzymanego Grzegorza Ś. Szkody mogą wynosić co najmniej 96 milionów złotych. Jak zapewnia CBA, sprawa ma charakter rozwojowy.

54-letni Ś. doskonale znany jest w środowisku sportowym. W latach 2004-2006 zarządzana przez niego Rafineria Trzebinia była sponsorem żużlowej Unii Tarnów, która w tym czasie sięgnęła po dwa mistrzostwa Polski. To on stał za sprowadzeniem do Tarnowa Tomasza Golloba i Tony'ego Rickardssona.

Przed dwoma laty był zainteresowany przejęciem Śląska Wrocław. Władze miasta, które było większościowym udziałowcem w piłkarskiej spółce, ogłosiły już nawet porozumienie w kwestii sprzedaży udziałów, ale w ostatniej chwili Ś. wycofał się z transakcji.

Latem 2017 roku Ś. wygrał przetarg i miał stać się właścicielem Śląska. Ostatecznie nie sfinalizowano przejęcia, a WKS znalazł się w trudnej sytuacji. Klub nadal należał do gminy Wrocław, ale kasa świeciła pustkami. Miasto musiało w trybie pilnym uchwalić dotację i w ten sposób na konto klubu trafiło 10 mln złotych. Gdyby nie interwencja miasta, Śląsk byłby w olbrzymich tarapatach. Gmina Wrocław chciała zwrotu 10 mln złotych, ponieważ, gdyby Ś. przejął klub, miasto nie musiałoby przelewać pieniędzy.

Ś miłośnik żużla wielokrotnie zapowiadał też finansowe wsparcie dla PGG ROW-u Rybnik. Przez lata był traktowany w rybnickim żużlu jako zbawca, ale współpraca zakończyła się konfliktem na linii klub-biznesmen. Od lat trwa jego przyjaźń z Tomaszem Gollobem, którego Ś. finansowo wspierał podczas jego sportowej kariery.

Ostatnio Ś. zarządzał firmami należącymi wcześniej do nieżyjącego już Aleksandra Gudzowatego. Był prezesem m.in. w spółkach Akwawit SA (produkcja spirytusów i wódek), Bartimpex SA (handel zagraniczny) oraz Wratislavia Biodiesel S.A., która zajmuje się produkcją biopaliw.

Zobacz także:
Transfery. Milik rozgoryczony swoją sytuacją w Napoli. Polakiem nadal interesuje się Borussia Dortmund
Żużel. Trzy poważne błędy sędziego w Toruniu. Jason Doyle zasłużył na czerwoną kartkę (ranking)
ZOBACZ WIDEO Bundesliga. Bayer Leverkusen rozbił Fortunę Duesseldorf! Grał Dawid Kownacki [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Komentarze (27):

 • Penhall Zgłoś
  Szef ...Mam takie same odczucia,nadmiar TVN bardzo szkodzi,a oglądam bardzo często [TVN 24] ciągle ten sam temat różni eksperci ,wyjątkowo o Neumanie, Brejźy [brak tematu] Przypadek?
  • Szef na worku Zgłoś
   Nadmiar radia z Torunia szkodzi. A po TVP kura ,mózg się lasuje po 30tu min. Temat-rzeka. Ze ślepym o kolorach nie ma co gadać,Z koniem nie ma co się kopać. Kto uwierzył na słowo to
   Czytaj całość
   jakimi dowodami go przekonać. Ptak,który urodził się w klatce myśli,że latanie to choroba. Itd,itp.
   • Penhall Zgłoś
    Jak mi to Grolo wytłumaczysz ,to na czas wyborów przeniosę się do Warszawy ,by dać swój głos na nr 13 ź listy KO {pani Klaudia] tacy ludzie w sejmie są potrzebni,ktoś musi zastąpić
    Czytaj całość
    tą od dyktatury kobiet.
    Wszystkie komentarze (27)

    Komentarze (27)

    ×
     Wszystkie komentarze (27)
     PRZEJDŹ NA WP.PL