Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź

PKO Ekstraklasa. Mecze ŁKS-u Łódź bez kibiców gości. Przez dwa sezony

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W trwającym i kolejnym sezonie na stadionie ŁKS-u Łódź nie pojawią się zorganizowane grupy kibiców przyjezdnych drużyn. Tym samym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przychyliła się do wniosku aktualnego beniaminka Ekstraklasy.

W najbliższym czasie nastąpi rozbudowa stadionu ŁKS-u Łódź. W związku z tym, klub wystosował prośbę do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN o nieprzyjmowanie w sezonach 2019/2020 i 2020/2021 na obiekcie przy ul. Unii kibiców gości. Jak informuje oficjalna strona łodzian - wniosek został zaakceptowany.

ŁKS argumentował pismo "trwającym już odgrodzeniem wyznaczonego terenu budowy, zmianą ciągu komunikacyjnego prowadzącego do trybuny głównej i planowanym wkrótce pojawieniem się ciężkiego sprzętu budowlanego".

Jak podkreśla klub - w czasie rozbudowy nie ma technicznej możliwości, aby ŁKS mógł przyjmować zorganizowane grupy kibiców przyjezdnych drużyn.

Docelowo nowy stadion ma mieć pojemność minimum 18 tys. miejsc. Budowa ma potrwać maksymalnie trzy lata od dnia podpisania umowy, tj. od 5 czerwca 2019 roku. Prezes firmy, która wygrała przetarg zapowiedział, że pełny obiekt może udać się otworzyć już jesienią 2021 roku. Wartość inwestycji to 129 milionów złotych (więcej TUTAJ).

Czytaj też: PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź przeprosił Legię Warszawa za zachowanie kibiców. Będą zakazy stadionowe

ZOBACZ WIDEO Rangers FC - Legia Warszawa. Szkoci pewni siebie. "Stawiają siebie w roli zdecydowanego faworyta"

Czy ŁKS Łódź utrzyma się w Ekstraklasie na kolejny sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL