Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Dinama Zagrzeb fetują awans do Ligi MistrzówInstagram / Dugout / Na zdjęciu: piłkarze Dinama Zagrzeb fetują awans do Ligi Mistrzów

Liga Mistrzów. Szampan, śpiewy, tańce. Tak Dinamo Zagrzeb fetowało awans do fazy grupowej (wideo)

Michał Fabian
Dinamo Zagrzeb nie roztrwoniło przewagi z pierwszego meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Rosenborgiem Trondheim. Po rewanżu w Norwegii piłkarze z Chorwacji mieli powody do świętowania. Razem z nimi tańczył i śpiewał trener Nenad Bjelica.

Dinamo Zagrzeb - zespół, w którym występuje reprezentant Polski Damian Kądzior - zagra od września w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mistrz Chorwacji w IV rundzie eliminacji wygrał z Rosenborgiem Trondheim.

Po zwycięstwie 2:0 w Zagrzebiu podopieczni Nenada Bjelicy bronili zaliczki w Norwegii. Wprawdzie już w 11. minucie stracili gola (po strzale Babajide Akintoli), ale w II połowie przeprowadzili decydującą akcję. Kapitalnie z dystansu uderzył  Amer Gojak. Gol Bośniaka dał gościom remis w rewanżu i awans do LM.

Po meczu na Lerkendal Stadion drużyna z Chorwacji rozpoczęła świętowanie w szatni. Był szampan, tańce, śpiewy. Razem z piłkarzami bawił się Bjelica, były trener Lecha Poznań.

Rywali w fazie grupowej Dinamo pozna w czwartek (29.08.). Losowanie fazy grupowej odbędzie się w Monako.

Ile punktów w fazie grupowej Ligi Mistrzów zdobędzie Dinamo?