Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GlikNewspix / Na zdjęciu: Kamil Glik

Eliminacje Euro 2020. Słowenia - Polska. Kamil Glik nie zagra

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Kamil Glik z powodu kontuzji nie zagra w piątkowym meczu eliminacji Euro 2020 ze Słowenią. Jak ustaliliśmy, pod dużym znakiem zapytania stoi również występ obrońcy w poniedziałkowym spotkaniu z Austrią.

Obrońca nie trenował z drużyną na tym zgrupowaniu. Do Warszawy przyjechał z urazem mięśnia czworogłowego i stawu skokowego po ostatnim meczu ligowym AS Monaco z RC Strasbourg. Prosto z lotniska pojechał na badania. - Jego stopa była mocno przeciążona, upadek w meczu był poważny. To taki typ zawodnika, że trudno go złamać, dlatego grał do końca w spotkaniu ligowym - mówił Jerzy Brzęczek. 

Wydawało się, że Glik zacznie treningi od wtorku, tak informował przynajmniej rzecznik kadry. Nawet koledzy z drużyny nie wierzyli, że kontuzja obrońcy może okazać się poważna. - Kamil musiałby złamać dwie nogi, żeby nie zagrać w meczu - żartował Wojciech Szczęsny. 

Sytuacja zdrowotna Glika wcale się jednak nie poprawiła. Piłkarz lekko utykał nawet podczas zwykłych spacerów, do momentu wyjazdu drużyny do Lublany ćwiczył indywidualnie w hotelu, ale pewne jest, że w piątek w meczu eliminacji ze Słowenią nie wystąpi. Za Glika zagra najprawdopodobniej Michał Pazdan. Jak ustaliliśmy, piłkarza AS Monaco może również zabraknąć w poniedziałkowym spotkaniu z Austrią w Warszawie. 

Eliminacje Euro 2020. Izrael - Macedonia Północna. Gra polska grupa. Zobacz tabelę

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Krystian Bielik z powołaniem do pierwszej reprezentacji. "Przeszedł olbrzymią przemianę"

Czy reprezentacja Polski poradzi sobie bez Kamila Glika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL