Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Piątek Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Włosi znają prawdę o Krzysztofie Piątku. To dlatego Polak ma problemy

Dawid Borek
Dawid Borek
Krzysztof Piątek przygotowuje się do kolejnego meczu eliminacji Euro 2020, tymczasem włoscy dziennikarze szukają przyczyn jego słabej dyspozycji w tym sezonie. "Corriere della Sera" ma swoją wersję.

Napastnik reprezentacji Polski i AC Milan ma trudny czas. Krzysztof Piątek podczas okresu przygotowawczego i w pierwszych meczach nowego sezonu nie strzelił ani jednej bramki dla mediolańskiego klubu. Gola nie zdobył też w piątkowym spotkaniu Biało-Czerwonych ze Słowenią w ramach eliminacji ME 2020 - co więcej, w Lublanie był całkowicie niewidoczny. Nie przypominał piłkarza, który w ubiegłym sezonie robił show.

Gdy Piątek szykuje się na poniedziałkowe spotkanie Polska - Austria (poniedziałek, 20:45, Warszawa), włoscy dziennikarze rozpisują się na temat polskiego napastnika i jego Milanu.

"W Milanie rozprzestrzenia się kolejna dawka niepokoju, podsycana trwającym kryzysem Piątka, jednego z niewielu pewniaków ostatniego sezonu" - pisze Carlos Passerini, dziennikarz "Corriere della Sera", jednego z czołowych dzienników w Italii.

ZOBACZ WIDEO Eliminacje Euro 2020. Zgrzyt na konferencji prasowej! Krychowiak skonsternowany. Wkroczył rzecznik reprezentacji!

Jego zdaniem problemy Krzysztofa Piątka nie mają nic wspólnego z klątwą "dziewiątki", którą polski napastnik między sezonami przyjął na swoją koszulkę. To w Milanie numer jakby przeklęty.

"Na miłość boską! Nie ma żadnej klątwy koszulki z numerem 9, choć faktem jest, że "Pistolero" nie jest taki sam, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Prawda jest taka, że w wieku 24 lat on jeszcze nie dorósł" - stwierdza Passerini.

Do czego nie dorósł Piątek? Włoski dziennikarz ma na myśli gotowość do zostania wielkim zawodnikiem.

"To samo dotyczy Bennacera, Hernandeza, Leao i Paquety. To chłopcy o niekwestionowanych umiejętnościach, którzy jednak nadal muszą jeszcze wiele, jak nie wszystko udowodnić i pokazać, że mogą grać na wysokim poziomie" - uważa Passerini.

Zobacz też:
Eliminacje Euro 2020. Słowenia - Polska. Krzysztof Piątek: Po stracie bramki coś w nas pękło
Eliminacje Euro 2020: Słowenia - Polska. Włosi: Niemoc Piątka trwa już pięć miesięcy

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy forma Piątka w tym sezonie to dla ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL