Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiPAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria: znamy skład Biało-Czerwonych

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Z Kamilem Glikiem, Krystianem Bielikiem i Dawidem Kownackim zamiast Michała Pazdana, Mateusza Klicha i Krzysztofa Piątka - znamy już wyjściowy skład Polski na mecz eliminacji Euro 2020 z Austrią. Początek spotkania o godz. 20:45.

W porównaniu z nieudanym meczem ze Słowenią (0:2) Jerzy Brzęczek dokonał trzech zmian w "11" i nieco zmodyfikował ustawienie drużyny.

Za Michała Pazdana zagra Kamil Glik, który w Lublanie nie mógł wystąpić z powodu urazu mięśniowego. To jedyna zmiana w bloku obronnym, który po piątkowym spotkaniu był mocno krytykowany. Selekcjoner odtworzył defensywę, która dobrze spisała się w pierwszym meczu z Austrią (1:0) oraz w spotkaniach z Macedonią Północną (1:0) i Izraelem (4:0).

W drugiej linii Grzegorzowi Krychowiakowi partnerował będzie Krystian Bielik, który w Słowenii dał obiecującą zmianę. Świeżo upieczony reprezentant Polski zastąpi w składzie Mateusza Klicha, który w meczach o stawkę u Brzęczka zawsze wybiegał na boisko od pierwszego gwizdka.

Za Krzysztofa Piątka do "11" wskoczył natomiast Dawid Kownacki. To nie tylko zmiana osobowa, ale też taktyczna. Kownacki nie zajmie miejsca Piątka obok Roberta Lewandowskiego, tylko ma być ustawiony na skrzydle, dzięki czemu do środka przesunięty będzie Piotr Zieliński.

Wyjściowy skład Polski na mecz z Austrią:
Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Dawid Kownacki - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski.

Czytaj również -> Polska - Austria: o utraconą pewność siebie
Czytaj również -> Polska - Austria: stawką fotel lidera

Mecz 6. kolejki eliminacji Euro 2020 Polska - Austria rozpocznie się o godz. 20:45. W pierwszym spotkaniu obu drużyn Biało-Czerwoni wygrali w Wiedniu 1:0 po golu Piątka.

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Austrii
0:0Zakończony
Relacja Live

ZOBACZ WIDEO Eliminacje Euro 2020. Kamil Grosicki. "Ten zimny prysznic może nam tylko pomóc"

Czy podoba Ci się skład Polski na mecz z Austrią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

×
    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL