Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KownackiGetty Images / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Dawid Kownacki: Zagrałem słabo

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
- W kilku sytuacjach mogłem zachować się lepiej. Mam dużo zastrzeżeń do swojej gry - mówi Dawid Kownacki po meczu z Austrią (0:0) w eliminacjach Euro 2020.

Kownacki zagrał w drużynie Jerzego Brzęczka pierwszy raz od początku, ale poza jedną sytuacją, w której dobrze zgrywał piłkę w polu karnym, niczym szczególnym się wyróżnił. Były kapitan kadry do lat 21 ma świadomość kiepskiego występu. - Dwa razy Tomek Kędziora włączył się do akcji z przodu, a ja mu nie podałem. Podjąłem inną decyzję, zagrałem źle i zepsułem akcję. Piłka to gra wyborów, decyzję podejmuje się często w ułamku sekundy i nie zawsze są takie, jakie być powinny - komentuje Kownacki.

Piłkarz Fortuny Duesseldorf grał do 58. minuty. - Już w niedzielę czułem, że znajdę się w pierwszym składzie. Bardzo się z tego powodu cieszyłem, ale nie jestem zadowolony ze swojej gry. Mam świadomość, że zagrałem po prostu słabo. W wielu przypadkach mogłem zachować się lepiej - mówi zawodnik.
Drużyna Jerzego Brzęczka zremisowała pierwszy mecz w tych eliminacjach. Dalej jest jednak liderem swojej grupy eliminacyjnej. - Mieliśmy dwie, trzy okazje, zabrakło nam szczęścia. Rywale też byli groźni, więc wychodzi na remis. Wiemy, że nie było to porywające spotkanie i można mieć sporo pretensji do naszej gry.

ZOBACZ WIDEO Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Lewandowski zawiedziony po meczu. "Coś szwankuje. Czasami męczymy się sami ze sobą"


Eliminacje Euro 2020: Polska - Austria. Michał Kołodziejczyk: Bez kredytu (komentarz)

- Na pewno źle zaczęliśmy mecz. Nie byliśmy agresywni w doskoku, pressingu, rywale mieli przez to za dużo miejsca w ataku. Wydaje mi się, że my pomocnicy byliśmy ustawieni za nisko, a później brakowało metrów do przeciwnika, czasem pary w nogach - analizuje.

Kownacki twierdzi, że słaby mecz z Austrią może rozjuszyć drużynę Brzęczka. - Nie jesteśmy zadowoleni z remisu, ale walczymy dalej. Wszystko jest w naszych nogach i głowach, na kolejne spotkania przyjedziemy bardziej godni. Na szczęście następne zgrupowanie już za miesiąc i będzie okazja, żeby się szybko odkuć - zakończył piłkarz.

Najbliższy mecz reprezentacji 10 października z Łotwą w Rydze.

Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Paweł Kapusta: Jerzy Brzęczek nie potrafi (komentarz)

Czy jesteś zadowolony/a z dotychczasowego stylu gry reprezentacji Jerzego Brzęczka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL