Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion Wisły KrakówNewspix / Jakub Ziemianin / Na zdjęciu: stadion Wisły Kraków

Szokujące ustalenia śledczych ws. Wisły Kraków. Z klubowej kasy kupowano narkotyki

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Cztery osoby zarządzające w przeszłości Wisłą Kraków zostały zatrzymane w sprawie wyłudzenia pieniędzy z klubu. Dziennikarz Szymon Jadczak zdradził, że z tych środków kupowano m.in. narkotyki.

Centralne Biuro Śledcze we wtorek zatrzymało byłą prezes Wisły Kraków Marzenę S., Annę M.-Z. (żonę gangstera "Zielaka", który do ubiegłego roku kontrolował klub), Roberta S. oraz Tadeusza C. Cała czwórka była zaangażowana w proces wyłudzania pieniędzy z krakowskiego klubu.

O kulisach sprawy na antenie TVN24 opowiedział dziennikarz "Superwizjera" Szymon Jadczak. Zdradził, że Marzena S. i Damian D. (były wiceprezes) otrzymali podwyżki z 10 tysięcy zł na 45 tysięcy zł, ale tymi pieniędzmi musieli dzielić się z gangsterami.

- Musieli oni "działkować" się z bandytami. 90 tysięcy było dzielone na cztery osoby. Do tego dochodzili "Misiek" i "Zielak". Z klubowych pieniędzy kupowano narkotyki, które ekipa sprzedawała dalej. Klub Wisła Kraków służył jako punkt przerzutowo-dystrybucyjny narkotyków - przekazał Jadczak. 

Z kolei według ustaleń śledczych wynika, że Anna M.-Z. z klubowej kasy miała wyłudzić 800 tysięcy zł. - Pani Anna M.-Z. oficjalnie jest znana w Krakowie jako bardzo dobra położna i pielęgniarka. Pieniądze czerpała stąd, że z jej firmą zajmującą się usługami pielęgniarsko-położniczymi umowę podpisała Wisła Kraków - powiedział Jadczak.

Zgodnie z tytułami przelewów Anna M.-Z. z kasy Wisły miała otrzymywać pieniądze za pomoc w poszukiwaniu sponsora, usługi marketingowe czy pośrednictwo przy transferach zawodników. - Pani Anna niestety żadnego piłkarza i sponsora do Wisły nie ściągnęła. Śledczy uważają, że jest to wyłudzenie - dodał Jadczak.

Zobacz także:
Serie A. Prezydent SSC Napoli chwali Arkadiusza Milika. "To moja gwiazda"
Serie A. Mariusz Stępiński zadowolony ze zmiany klubu. "Nie mogłem dokonać lepszego wyboru"

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Carlitos pożegnał się z Legią. "Nie wszystkich da się zmusić do zmiany zachowań"


 

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL