Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Jakub Porzycki / Agencja Gazeta / Marzena S.

Jest wniosek o tymczasowe aresztowanie Marzeny S.-C., byłej prezes Wisły Kraków

Dawid Borek
Dawid Borek
Prokuratura złożyła wnioski o tymczasowe aresztowanie byłej prezes Wisły Kraków Marzeny S.-C., a także Anny M.Z. oraz Roberta S.. Wobec Tadeusza C. zastosowane zostały środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali we wtorek byłą prezes Wisły Kraków Marzenę S.-C., a także trzy inne osoby: Annę M.-Z., Roberta S. oraz Tadeusza C.

Zatrzymania związane są ze śledztwem dotyczącym nadużycia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Wisła Kraków S.A. i wyrządzenia tym szkody majątkowej w mieniu spółki (więcej TUTAJ).

Troje z podejrzanych usłyszało nadto zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Czytaj też: Szokujące ustalenia śledczych ws. Wisły Kraków. Z klubowej kasy kupowano narkotyki

Jak poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa, podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw, troje z nich złożyło w sprawie wyjaśnienia.

Wobec Marzeny S.-C., Anny M.Z. oraz Roberta S. prokurator skierował wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec Tadeusza C. zastosowane zostały środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem podejrzanemu paszportu.

Czytaj też: Tadeusz C. wśród zatrzymanych. Były prezes i wiceprezes Wisły Kraków podejrzany o wyprowadzanie pieniędzy z klubu

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak podkreśla Prokuratura Krajowa, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Carlitos pożegnał się z Legią. "Nie wszystkich da się zmusić do zmiany zachowań"Oglądaj PKO Ekstraklasę na żywo! Mecz Cracovia - Legia Warszawa online i za darmo. Kliknij tutaj

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL