Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Kołba WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Kołba

PKO Ekstraklasa. Bramkarz Michał Kołba przyłapany na dopingu. Jest komunikat ŁKS-u Łódź

Igor Kubiak
Igor Kubiak
ŁKS Łódź poinformował, że podstawowy bramkarz klubu, Michał Kołba, miał pozytywny wynik badania dopingowego. Klub na razie wstrzymuje się z podjęciem decyzji ws. swojego kapitana.

27-letni bramkarz Michał Kołba został przyłapany na dopingu. Golkiper od czterech sezonów jest podstawowym zawodnikiem ŁKS-u Łódź. Z klubem zanotował trzy kolejne awanse z 3. ligi do Ekstraklasy. W tym sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej zagrał we wszystkich 7 meczach w pełnym wymiarze czasowym. Jest pierwszym kapitanem łódzkiego beniaminka.

"Swoją postawą przez ostatnie lata Michał Kołba zasłużył na to, aby wstrzymać się z ferowaniem jakichkolwiek wyroków do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy. Zwłaszcza, że w naszym kraju jednym z fundamentów systemu prawnego jest reguła domniemania niewinności" - czytamy na oficjalnej stronie łódzkiego klubu.

Jednocześnie ŁKS poinformował, że wstrzymuje się z podjęciem decyzji aż do ogłoszenia wyników próbki B i ostatecznego wyjaśnienia sprawy. "Wszyscy mamy nadzieję, że pobrana do badań próbka B wykaże, iż w organizmie piłkarza, który przez ostatnie lata wskazywany był za wzór profesjonalizmu, nie znajdują się żadne substancje widniejące na liście substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową" - napisano w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Carlitos pożegnał się z Legią. "Nie wszystkich da się zmusić do zmiany zachowań"

Kołba w tym sezonie zanotował jeden mecz bez puszczonej bramki. W pozostałych sześciu spotkaniach 13-krotnie wyjmował piłkę z siatki.

Kołba jest drugim w historii piłkarzem polskiej ekstraklasy, u którego wykryto obecność substancji niedozwolonej w organizmie. Pierwszy taki przypadek miał miejsce 5 lat temu, gdy w próbkach Dawida Nowaka wykryto stanozol. Piłkarz Cracovii został zdyskwalifikowany przez PZPN na dwa lata (później karę skrócono do roku - więcej TUTAJ).

Czytaj teżPKO Ekstraklasa. Vuković o transferach Carlitosa i Kulenovicia. Legia może pozyskać piłkarza

Czytaj teżDamian D., były wiceprezes Wisły Kraków, usłyszał zarzuty. Poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL