Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Lechii GdańskPAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

PKO Ekstraklasa. Lechia - Lech. Gdańszczanie gotowi na hit. "Bardzo mocno pracowaliśmy nad motoryką"

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W pierwszym spotkaniu po przerwie na reprezentację, Lechię czeka prestiżowy mecz z Lechem Poznań. Gdańszczanie zdają sobie sprawę z rangi spotkania i w ostatnich tygodniach dużo pracowali nad motoryką.

Za Lechią Gdańsk przerwa na reprezentację. - Na pewno bardzo mocno pracowaliśmy nad motoryką. To było ciężkie dla chłopaków 10 dni i w sobotę zobaczymy czy poszliśmy w dobrym kierunku. Uważam, że będzie dobrze. Podczas meczu się to okaże - powiedział Maciej Kalkowski, jeden z asystentów Piotra Stokowca w Lechii.

Spotkania zespołu z Gdańska z Lechem Poznań zawsze wywołują dodatkowe emocje u kibiców. - Do tego meczu podchodzimy spokojnie, choć zdajemy sobie sprawę że przyjeżdża do nas duża firma. Liczymy, że przyjdzie na ten mecz dużo kibiców, będzie fajne widowisko i będziemy zadowoleni – podkreślił Kalkowski.

Arkadiusz Malarz znalazł nowy klub. Zobacz więcej!

- Lech w tym roku gra ofensywnie. Razem z Cracovią mają po 12 bramek strzelonych, co jest najlepszym wynikiem. W bardzo dobrej formie jest Jevtić, mimo że ostatni mecz mu nie wyszedł. 60 procent bramek zdobywa on albo ma przy nich udział i trzeba zwrócić na niego uwagę. Ja ich obserwowałem, takie było moje zadanie. Wspólnie obierzemy taktykę, wyjdziemy na boisko i chcemy wygrać. Lech ma kilku fajnych chłopaków - fajne boki, dobrych obrońców, w wysokiej formie jest Tiba. To ofensywny zespół i na to trzeba zwrócić uwagę - dodał trener Lechii Gdańsk.

Ireneusz Mamrot przed meczem z Legią. Zobacz więcej!

W gdańskim zespole dobrze wygląda sytuacja kadrowa. - Wszyscy zawodnicy są zdrowi. Wrócili z reprezentacji i oprócz Tomka Makowskiego wygrywali. Jedynym zawodnikiem pod znakiem zapytania czy będzie w "20" meczowej jest Egy Maulana Vikri, który na jednym z treningów doznał urazu. Jak będzie zdrowy, powalczy o dwudziestkę - podsumował Maciej Kalkowski.

ZOBACZ WIDEO Kto najlepszym napastnikiem świata według Ronaldo? "Uwielbiam Lewandowskiego!"

Czy Lechia Gdańsk pokona Lecha Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL