Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Neymar składający się do strzału PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Neymar składający się do strzału

Ligue 1: Neymar wrócił i przewrotką zapewnił zwycięstwo Paris Saint-Germain z RC Strasbourg Alsace, debiut Icardiego

Tomasz Rosiński
Neymar wrócił do składu Paris Saint-Germain w wielkim stylu! Reprezentant Brazylii uderzeniem z przewrotki w drugiej minucie doliczonego czasu gry dał mistrzowi Francji wygraną 1:0 z RC Strasbourg Alsace. Debiut zaliczył Mauro Icardi.

Co oczywiste PSG było zdecydowanym faworytem sobotniego starcia z RC Strasbourg Alsace, tym bardziej, że do składu paryżan po kontuzji w końcu wrócił Neymar. Natomiast na ławce rezerwowych mistrza Francji zasiadł Icardi, który pojawił się na boisku w 63. minucie konfrontacji, zmieniając Erica-Maxima Choupo-Motinga.

Zgodnie z przewidywaniami, gospodarze od początku rywalizacji mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało.

Paryscy piłkarze grali zbyt wolno, a przez to przewidywalnie dla rywala, który w defensywie tylko umiejętnie przesuwał się za futbolówką.

Z dobrej strony chciał się pokazać Neymar, ale albo strzelał niecelnie, albo jego uderzenie zastopował bramkarz RC Strasbourg, Matz Sels.

Paris Saint-Germain do końca walczyło o zwycięskiego gola i dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry znalazło pomysł na rozmontowanie obrony klubu ze Strasburga. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Abdou Diallo, a przewrotką bramkę zdobył Neymar i jak się później okazało zapewnił triumf PSG.

Po chwili Brazylijczyk znów trafił do siatki, lecz po analizie VAR sędzia nie uznał tego gola, odgwizdując spalonego.