Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gianni InfantinoGetty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Gianni Infantino

Szefowie FIFA i UEFA przyjadą na galę 100-lecia PZPN

Robert Czykiel
Robert Czykiel
6 grudnia PZPN oficjalnie zakończy roczne obchody 100-lecia istnienia. Z tej okazji odbędzie się uroczysta gala, na której nie zabraknie najważniejszych ludzi futbolu.

Polski Związek Piłki Nożnej w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia. Oficjalnie pierwsza setka pęknie dokładnie 20 grudnia, ale krajowa federacja świętuje już od wielu miesięcy. Z tej okazji przez cały rok PZPN na każdym kroku podkreśla wyjątkowy jubileusz.

Eliminacje Euro 2020. Zbigniew Boniek przegrał zakład z Robertem Lewandowskim >>

Wiadomo już, kiedy odbędzie się uroczysta gala z tej okazji. Prezes Zbigniew Boniek  zdradził w rozmowie z PAP, że na początku grudnia do naszego kraju zjedzie się wielu wyjątkowych gości.

- Zakończenie jubileuszu planujemy na 6 grudnia w Warszawie. Organizujemy wówczas uroczystość, oficjalne spotkanie. Przyjadą goście z Polski, ze świata. Będą m.in. prezydent FIFA Gianni Infantino i szef UEFA Aleksander Ceferin - mówi Boniek.

PZPN szuka selekcjonera reprezentacji w eFUTBOL. Zbigniew Boniek: Konkrety wkrótce >>

Prezes PZPN zdradził także, że na gali poznamy jedenastu najlepszych piłkarzy 100-lecia. Wyboru dokonają kibice oraz specjalnie powołana do tego kapituła. Fani będą głosować internetowo od 1 października do 20 listopada. Najważniejsze będą jednak głosy ekspertów (ostateczny wynik będzie się składać w 70 proc. z głosów kapituły i 30 proc. z głosów internautów).

ZOBACZ WIDEO: Serie A: Tak strzela Krzysztof Piątek! Przełamanie Polaka na wagę zwycięstwa AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy podoba ci się sposób, w jaki funkcjonuje PZPN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL