Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Dries MertensGetty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu od lewej: Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Dries Mertens

Serie A. Ekspert ujawnia kwoty odstępnego za Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Cały czas trwają rozmowy ws. nowych kontraktów dla Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Obaj mają mieć wpisaną kwotę odstępnego i w obu przypadkach ma ona przekroczyć 100 mln euro.

SSC Napoli chce zatrzymać swoje gwiazdy, a do nich zaliczają się Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński. Włoski klub od dłuższego czasu negocjuje z nimi nowe kontrakty. Porozumienie może zostać osiągnięte w każdej chwili, a media ujawniają nowe szczegóły.

Liga Mistrzów. Piotr Zieliński: Szykujemy się do wielkiego meczu >>

W telewizji Luna wypowiedział się Ciro Venerato, który jest włoskim ekspertem od rynku transferowego. Udało mu się ustalić, jakie kwoty odstępnego znajdą się w kontraktach Polaków oraz jakie dostaną zarobki.

Zieliński będzie mógł odejść, gdy znajdzie się klub, który zapłaci za niego 120 mln euro. Środkowy pomocnik dodatkowo będzie zarabiać 3 mln euro za sezon. Z kolei Milik ma mieć lepsze warunki finansowe w postaci zarobków na poziomie 3,5 mln euro za sezon oraz odstępnego w wysokości 130 mln euro.

Zobacz magiczne bramki Arkadiusza Milika z rzutów wolnych.

To pokazuje, że Napoli wiąże przyszłość z naszymi reprezentantami i stąd tak wysokie klauzule w ich nowych umowach. Gdyby ktoś zapłacił za nich oczekiwaną kwotę, to z miejsca mielibyśmy rekord transferowy w polskim futbolu.

Liga Mistrzów. Napoli - Liverpool. Rok temu Włosi sprawili niespodziankę. Zobacz, jak do tego doszło (wideo) >>

Obecnie najdroższym Polakiem w historii jest Krzysztof Piątek, za którego Milan zapłacił 35 mln euro. Trzy miliony mniej zapłaciło Napoli za Milika.

Czy znajdzie się klub, który zapłaci za Milika lub Zielińskiego ponad 100 mln euro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • greggg Zgłoś
  napoli kreci bat na swoja d....bedzie musial utrzymywac milika i zielinskiego do...emerytury. to sa zwykli wyrobnicy ktorzy moga wchodzic na zmiany a nie na kreowanie gry lub co gorsza krola
  Czytaj całość
  pola karnego. wystarczy popatrzec na 90 minutowy wystep w kadrze.zielinski mowi ze nikt mu sie nie wystawia czy deyna tak kiedys powiedzial.....rozgrywajacy ma za zadanie ustwiac sobie graczy ...podaniami a nie oni maja wystawiac sie jemu.parodia rozgrywajacego. ...talent.dobre wieczny emerytowany

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL