Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Romelu Lukaku (z prawej)PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Romelu Lukaku (z prawej)

Serie A. Bez wysokich kar za rasistowskie incydenty

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sąd sportowy zadecydował, że nie nałoży kary na kluby Serie A, podczas meczów których doszło do rasistowskich incydentów. Obrażany przez kibiców był m.in. Romelu Lukaku.

Rasizm na stadionach we Włoszech to duży problem. Stosunkowo często na Półwyspie Apenińskim dochodzi do incydentów, podczas których obrażani są czarnoskórzy piłkarze. Słychać wtedy m.in. odgłosy małp czy różne skandaliczne okrzyki. Włoski sąd sportowy regularnie zajmuje się rasistowskimi incydentami.

We wtorek sąd sportowy wydał wyrok ws. zachowań fanów w meczach rozgrywanych 3-4 września. Sędzia Gerardo Mastrandrea zdecydował odstąpić od wysokiej kary wobec Cagliari Calcio. Jedyną sankcją jest wynosząca 5 tysięcy euro grzywna.

Fani tego klubu obrażali Romelu Lukaku, który przygotowywał się do wykonania rzutu karnego. W jego kierunku rzucane były różne przedmioty. Mimo to klub nie zostanie ukarany zamknięciem stadionu.

Sędzia nie wymierzył też kar wobec Atalanty Bergamo, ACF Fiorentina, Genoa CFC, Hellasu Werona, Interu Mediolan i AC Milan. Fani tych drużyn wnieśli na stadiony zakazaną pirotechnikę. Sąd wziął jednak pod uwagę okoliczności łagodzące i działania klubów, by wyeliminować te sytuacje w przyszłości. Dlatego odstąpił od wymierzenia kar.

Zobacz także:
Liga Mistrzów. Gigantyczne pieniądze dla klubów
Liga Mistrzów. TVP pokaże hit 1. kolejki. Będzie transmisja tv i online

ZOBACZ WIDEO: Serie A: Tak strzela Krzysztof Piątek! Przełamanie Polaka na wagę zwycięstwa AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL