Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Śląska Wrocław odwiedzili małych pacjentówMateriały prasowe / Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław odwiedzili małych pacjentów

PKO Ekstraklasa. Piłkarze Śląska Wrocław odwiedzili małych pacjentów

Artur Długosz
Artur Długosz
Trzej piłkarze Śląska Wrocław - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban i Robert Pich - spotkali się z podopiecznymi Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Piłkarze Śląska Wrocław podczas wizyty reprezentowali nie tylko swój klub. Zawodnicy WKS-u byli także przedstawicielami dzieci z Przedszkola nr 23 we Wrocławiu. Przedszkolaki z tamtejszej placówki własnoręcznie przygotowały rysunki dla małych pacjentów Przylądka Nadziei. Oryginalne prace trafiły do torebek z prezentami, które piłkarze Śląska rozdali podopiecznym Kliniki.

- Zawodnicy WKS-u już po raz kolejny odwiedzili małych pacjentów Przylądka Nadziei i to z pewnością nie ostatnia tego typu wizyta. Nasi piłkarze uwielbiają te spotkania. Nie trzeba nikogo dodatkowo namawiać, to dla nich duża przyjemność i jednocześnie wielka satysfakcja, że mogą w ten sposób sprawić dzieciom odrobinę radości - mówi WP SportoweFakty rzecznik prasowy wrocławskiego klubu Tomasz Szozda.

ZOBACZ TAKŻE: PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin: "Każdy wie, czym są derby"

ZOBACZ TAKŻE: Jak nowo narodzeni. Oto najlepsi piłkarze 9. kolejki w PKO Ekstraklasie

Przy okazji Mariusz Pawelec, Piotr Celeban i Robert Pich przeprowadzili parę wywiadów i dowiedzieli się, kto interesuje się piłką nożną oraz komu kibicuje. Wśród dzieci nie zabrakło również fanów WKS-u, którzy pamiętali zawodników ze swych wizyt na meczach ekstraklasy - informuje klub z Wrocławia.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Druga młodość Peszki i Brożka. Weterani podbijają PKO Ekstraklasę

Podczas odwiedzin piłkarze Śląska Wrocław spotkali się również z kierownikiem Kliniki prof. Alicją Chybicką, której wręczyli meczową koszulkę z logiem Fundacji i zaprosili na najbliższe derbowe spotkanie z KGHM Zagłębiem Lubin.

Śląsk Wrocław współpracuje z Fundacją "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Od początku sezonu logo Fundacji zajmuje centralne miejsce na koszulce wrocławskiego klubu. To nie pierwsza wspólna inicjatywa wrocławskiego klubu i Fundacji. W sprzedaży cały czas są kubki z herbem WKS-u, oznakowane specjalną naklejką. Część dochodu z zakupu każdego z nich przeznaczana jest na leczenie dzieci chorujących na nowotwory.

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 28 lat pomaga dzieciom chorym na raka. Przez ten czas wsparła kilkanaście tysięcy chorych na nowotwory z całej Polski. Fundacja pomaga małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej - Przylądek Nadziei. Nowa siedziba kliniki powstała z jej inicjatywy i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL