Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze FC BarcelonaGetty Images / Adria Puig/Anadolu Agency/ / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona

La Liga. Niewyobrażalne pieniądze Barcelony. Przychód przekroczy miliard euro

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
FC Barcelona w sezonie 2019/2020 ma osiągnąć niewyobrażalny w futbolu przychód w wysokości ponad miliarda euro. Dotychczas żaden klub nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

1,047 mld euro - tyle ma dokładnie wynieść prognozowany przez FC Barcelona przychód w tym sezonie. Będzie on większy od tego z minionych rozgrywek. Wtedy udało się mieć łączny przychód na poziomie 990 mln euro.

Żaden klub w historii sportu nigdy w ciągu roku nie miał takich wyników finansowych. Co więcej, Barcelona planowała przekroczyć miliard euro przychodu, ale dopiero w 2021 roku. Wszystko wskazuje na to, że plan uda się przyspieszyć o 12 miesięcy.

Wydatki Barcelona prognozuje na 1,007 mld euro, a po odjęciu podatków zostanie... 11 mln euro zysku. "Fakt ten oznaczałby, że przez dziewięć kolejnych lat Barcelona zakończyłaby sezon na plusie" - donosi portal fcbarcelona.cat.

Zobacz wideo: kulisy meczu Borussia Dortmund - FC Barcelona

Z wyliczeń wynika, że Barcelona będzie miała o sześć procent wyższy przychód z transferów, a pieniądze na wynagrodzenia spadną natomiast o trzy procent.

Latem Barca wydała na nowych zawodników 255 mln euro. Sprzedała za to graczy za 156,4 mln. Strata wyniosła niecałe 100 mln euro.

Zobacz takżeLiga Mistrzów. Erling Braut Haaland był obserwowany przez FC Barcelona na turnieju w Polsce

Zobacz także: Liga Mistrzów. Wielki jubileusz Luisa Suareza. 250 meczów dla FC Barcelona

Czy Barcelona zostanie mistrzem Hiszpanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL