Najnowsze Wyniki/Kalendarz
David De GeaGetty Images / David Ramos / Na zdjęciu: David De Gea

Wielki gest Davida de Gei. Wspomógł ofiary burz w Hiszpanii

Dawid Borek
Dawid Borek
David de Gea przekazał 200 tys. euro hiszpańskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Pieniądze pomogą ofiarom niszczycielskich burz w Hiszpanii.

"200 tys. euro na wsparcie osób dotkniętych powodziami w Alicante i Murcji. David De Gea, dziękujemy za twoją solidarność" - napisali na Twitterze przedstawiciele hiszpańskiego Czerwonego Krzyża.

Niszczycielskie burze w Hiszpanii najbardziej dotknęły mieszkańców Alicante i Murcii. Ulewne deszcze spowodowały powodzie. W ewakuacji tysięcy ludzi pomagało hiszpańskie wojsko.

Żywioł zabrał życie siedmiu osobom. Zginął m.in. 66-letni Holender, który utonął w miejscowości Dolores.

David de Gea urodził się w Madrycie, ale jego ojciec pochodził z miejscowości Redovan w prowincji Alicante. Bramkarz Manchester United dorastał w mieście Orihuela, które także zostało poważnie dotknięte burzami.

To nie pierwszy charytatywny gest Davida de Gei. W przeszłości przekazał 30 tys. funtów na pomoc dzieciom w Mozambiku. W 2018 roku hiszpański golkiper został włączony na listę najbardziej hojnych piłkarzy wg "AS-a".

Na początku tego tygodnia David de Gea podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United, na mocy którego będzie zarabiał blisko 400 tys. euro tygodniowo.

Zobacz też:
Liga Europy: Manchester United - Astana. Marcus Rashford zadowolony z występu drużyny. "Było wiele pozytywów"
Liga Europy. Manchester United - FK Astana. Triumf angielskiej drużyny po bezbarwnym meczu

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Polacy świetni w klubach, słabi w reprezentacji. Jak to wytłumaczyć? "Straciliśmy pomysł na grę"Czy de Gea to obecnie najlepszy bramkarz na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL