Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano RonaldoGetty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Serie A. Juventus Turyn ujawnił wyniki finansowe. Cristiano Ronaldo ma duży wpływ na budżet

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Transfer Cristiano Ronaldo z jednej strony opłacił się Juventusowi Turyn, który osiągnął większe przychody niż rok temu. Z drugiej strony - wyraźnie zwiększyły się koszty, co ma związek z pensją Portugalczyka.

Z raportu finansowego opublikowanego przez Juventus Turyn wynika, że klub zaczął pod wieloma względami odczuwać efekt pozyskania Cristiano Ronaldo. W ostatnim sezonie mistrzowie Włoch osiągnęli przychody w wysokości 621,5 miliona euro, co stanowi aż o 116,8 miliona euro więcej niż w poprzednim roku. Obrót wzrósł więc o 23 procent.

Wyraźnie zwiększyła się też strata Juventusu. Rok temu wynosiła ona 19,2 miliona euro, a obecnie jest to 39,9 mln. To aż dwukrotny wzrost. Wszystko związane jest jednak z osobą Cristiano Ronaldo. Jego wynoszący 112 mln euro transfer w dużej mierze był odpowiedzialny za wzrost kosztów pracowniczych. Te w sezonie 2017/2018 wynosiły 233,3 mln euro i wzrosły do 301,3 mln euro.

Wzrost kosztów spowodowany jest głównie wynagrodzeniem Portugalczyka. Ronaldo w Juventusie zarabia 31 mln euro netto rocznie, co brutto stanowi około 54,3 mln euro. Za sprawą transferu Portugalczyka wzrosły też inne wskaźniki, jak na przykład amortyzacja.

Działacze Juventusu nie mogą jednak żałować transferu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest największą gwiazdą Serie A i przyciąga sponsorów do ekipy mistrzów Włoch. Z opublikowanych danych wynika, że przychody związane z pozyskaniem Ronaldo wynoszą 47 mln euro.

Zobacz także:
Serie A: AC Milan - Inter. Drugi raz Krzysztofa Piątka
Serie A: derby Milan - Inter pod nowymi batutami. Wyzwania dla Łukasza Skorupskiego i Bartłomieja Drągowskiego

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Druga młodość Peszki i Brożka. Weterani podbijają PKO Ekstraklasę

Czy Juventus Turyn w tym sezonie zdobędzie mistrzostwo Włoch?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Zbysio Pilch Zgłoś
    Tak tylko że większość wypłaty nie pokrywa Juventus a Fiat zgodził się pokrywać większość jego wypłaty. Jak już robic artykuł to wypadało by się czegoś dowiedzieć pierwsze.

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL