Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roberto Firmino i Bernardo SilvaGetty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Roberto Firmino i Bernardo Silva

Premier League. FA prowadzi śledztwo w sprawie rasizmu Bernardo Silvy wobec kolegi z zespołu

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Angielska federacja piłkarska zbada pod kątem rzekomego rasizmu tweeta Bernardo Silvy, w którym ten zażartował z kolegi z zespołu - Benjamina Mendy'ego.

Wyczulenie wszelkich władz piłkarskich na ewentualny rasizm w dzisiejszych czasach momentami zadziwia wszystkich, nawet samych piłkarzy. Aktualnie podejrzany o rasizm jest Bernardo Silva, przeciw któremu FA, czyli angielska federacja piłkarska, przeprowadzi dochodzenie dotyczące jego tweeta, w którym postanowił zażartować z kolegi z zespołu - Benjamina Mendy'ego.

Bernardo Silva postanowił bowiem na swoim profilu zestawić zdjęcie z dzieciństwa Mendy'ego z postacią reklamującą hiszpańskie słodycze marki Conguitos.

Czytaj także: Premier League. Arsenal FC - Aston Villa: zwycięstwo ambitnych Kanonierów

Sam Mendy nie wydawał się specjalnie urażony tym wpisem, w odpowiedzi zamieszczając między innymi kilka uśmieszków oraz brawa. 

Jednak z powodu kontrowersji wywołanych powyższym tweetem, Silva postanowił go usunąć. Nie omieszkał jednak dać wyrazu swojej dezaprobacie dla takiego stanu rzeczy. "Nie można nawet pożartować z przyjacielem w tych czasach... ludzie..." - możemy przeczytać we wpisie Portugalczyka.

Czytaj także: Premier League: Liverpool wygrał hit z Chelsea i kontynuuje bajeczną serię!

FA ma wydać wstępną decyzję jeszcze w poniedziałek. Wówczas rozstrzygnie się, czy w związku z całą sytuacją wszczęte zostanie dalsze dochodzenie, czy rozejdzie się ona po kościach.

ZOBACZ WIDEO: The Championship. Trudne popołudnie Kamila Grabary. Cztery stracone bramki i kolejna porażka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]Czy uważasz wpis Bernardo Silvy za rasistowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL