Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze reprezentacji Polski Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Liga Narodów UEFA. Nieoficjalnie: reprezentacja Polski jednak pozostanie w Dywizji A!

Michał Fabian
Michał Fabian
Jesienią 2018 roku kadra Jerzego Brzęczka zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Narodów UEFA i spadła do Dywizji B. Jednak Europejska Unia Piłkarska we wtorek ma ogłosić reformę rozgrywek. Zyskają na niej m.in. Polska i Niemcy.

Tylko dwa punkty w czterech spotkaniach - z Włochami i Portugalią - zdobyła reprezentacja prowadzona przez Jerzego Brzęczka w pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA. Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie 3 i zgodnie z regulaminem mieli opuścić Dywizję A.

Ostatnio jednak coraz głośniej było o planowanej przez UEFA reformie rozgrywek (więcej TUTAJ>>). Dywizja A składająca się do tej pory z 12 zespołów ma zostać poszerzona do 16 drużyn. Podobnie jak Dywizja B i C, zaś w Dywizji D zagra siedem ekip.

Jak informuje niemiecka agencja dpa, taką decyzję ogłosi we wtorek Komitet Wykonawczy UEFA, który będzie obradować w Lublanie.

ZOBACZ WIDEO: Śląsk - Zagłębie. Robert Pich: Doping poniósł nas do zdobycia 4 bramki

Oprócz Polski na takim rozwiązaniu zyskają reprezentacje: Niemiec, Islandii i Chorwacji, które zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach Ligi Narodów 2018/19.

Kolejna edycja rozgrywek rozpocznie się we wrześniu 2020 r. Dywizja A zostanie podzielona na cztery grupy po cztery zespoły (beniaminkami będą Ukraina, Szwecja, Bośnia i Hercegowina oraz Dania). Każdy zespół rozegra po dwa mecze we wrześniu, październiku i listopadzie 2020 r.

Losowanie grup odbędzie się w marcu przyszłego roku w Amsterdamie. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji LN najlepszym zespołem okazała się Portugalia, która w finale pokonała Holandię 1:0.

Zobacz także: Portugalia pokonała Holandię i wygrała Ligę Narodów UEFA

Czy popierasz decyzję UEFA o powiększeniu Dywizji A do 16 drużyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL