Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy Sz Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Jerzy Sz.

Jerzy Sz., jeden z ważnych działaczy PZPN, ma zarzuty w aferze finansowej

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Członek komisji rewizyjnej PZPN oraz wiceprezes MZPN, usłyszał zarzuty w związku z aferą SK Banku. Jerzy Sz. przez lata był związany z Dolcanem Ząbki.

Jak ustalił dziennikarz TVN Szymon Jadczak, Jerzy Sz. "jest jednym z podejrzanych w aferze SK Banku. Miał doprowadzić do szkody wielkich rozmiarów w majątku upadłego banku".

Jerzy Sz. to jeden z najbardziej wpływowych działaczy piłkarskich w kraju. Jest wiceprezesem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz członkiem komisji rewizyjnej PZPN. Od wielu lat zarządza klubem Dolcan Ząbki (obecnie pod nazwą Ząbkovia).

Jak dowiadujemy się z serwisu TVN24, władze SK Banku (Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie) wraz z firmą Dolcan, sponsorem upadłego już klubu, stworzyły piramidę finansową. Straty banku to ok. 3 miliardy złotych.

ZOBACZ WIDEO: Kolejny słaby mecz Krzysztofa Piątka. "To nie jest wina Piątka. Jest ofiarą Milanu. Brakuje im wizji".

ZOBACZ: Chuligani wbijają gwóźdź do trumny polskiej piłki

Jak czytamy: "Władze SK Banku, który swego czasu był największym spółdzielczym bankiem w Polsce, w porozumieniu z władzami firmy Dolcan stworzyły swoistą piramidę finansową. Ponad połowa z 2,8 miliarda złotych kredytów udzielonych przez SK Bank miała trafić do Dolcanu lub firm powiązanych z tą firmą. Gdy spółki nie spłacały kredytów, w banku zamieniano je na kolejne kredyty. W ten sposób w pewnym momencie w portfelu banku 96 proc. kredytów zostało uznanych za wierzytelności niespłacane. Wyłudzone pieniądze trafiały m.in. do szefów SK Banku oraz Dolcanu, ich rodzin i pracowników powiązanych firm".

ZOBACZ: Kto za Bońka w PZPN - spekulacje medialne

Jedną z takich osób miał być właśnie Jerzy Sz. To on miał podpisywać dokumenty kredytowe. W rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że jest niewinny i może wciąż zasiadać w komisji rewizyjnej PZPN oraz w zarządzie MZPN. Oba związki czekają na rozwój wydarzeń. Rzecznik PZPN zapowiedział, że jeśli Sz. usłyszy wyrok skazujący, nie będzie mógł zasiadać w komisji rewizyjnej PZPN.

Komentarze (8):

 • Łuki Mrozik Zgłoś
  Jerzy Szczęsny :) ...
  • Jacek Malczewski Zgłoś
   To wszystko to pikuś!!!Dlaczego ten portal ani inne zadaniowane pismaki nie piszą o tym jak Stowarzyszenie Św. Michała odkryło w Skok Wołomin dużo bardziej znanych i wpływowych
   Czytaj całość
   "baronów" jak np. adwokat milioner Boguś Leśnodorski, były właściciel Legii Warszawa?Boicie się prawdy? Dlaczego tak cicho jest o tym co mówi i pisze to Stowarzyszenie choćby na ich stronie oraz kanale you tube?
   • Singo13 Zgłoś
    Myślałem, że Boniek zrobi porządek z leśnymi dziadkami. Ale wielka pomyłka. Polskie kluby jeszcze gorzej wypadają w Europie niż za łysego Grzegorza
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL