Munir (z lewej) oraz Oliveira (z prawej)PAP/EPA / Miguel Tona / Na zdjęciu: Munir (z lewej) oraz Oliveira (z prawej)

La Liga. Sevilla przegrała na własne życzenie. Real Sociedad wiceliderem

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Sevilla zaprzepaściła wielką szansę na kolejne zwycięstwo. Andaluzyjczycy po godzinie gry prowadzili z Eibar jeszcze 2:0, a mimo to przegrali. Nowym wiceliderem rozgrywek został Real Sociedad.

Do 65. minuty wszystko układało się po myśli Sevilli. Gracze Julena Lopeteguiego w pierwszej połowie zdobyli 2 gole na boisku Eibar. Premierowe trafienie w Hiszpanii zanotował Lucas Ocampos, który później asystował przy bramce Olivera Torresa. Po zmianie stron Sevilla zagrała jednak katastrofalnie. Gospodarze wykorzystali błędy rywali i zdołali odwrócić losy meczu. Zamiast zwycięstwa i drugiego miejsca, Andaluzyjczycy przegrali po raz drugi z rzędu.

Blisko zwycięstwa na wyjeździe był również Espanyol. W ostatniej akcji meczu Celta Vigo zdołała jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą strzału z główki Santi Miny.

Na pozycję wicelidera wskoczył Real Sociedad. Baskowie wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem rozprawili się na własnym boisku z Deportivo Alaves. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Bohaterem wieczoru był Mikel Oyarzabal, który ustrzelił dublet i zaliczył asystę. Przy pierwszym golu Hiszpana kapitalnym podaniem popisał się rewelacyjny w tym sezonie Martin Odegaard.