Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil GlikNewspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik

Ligue 1: AS Monaco z drugim zwycięstwem, Kamil Glik wrócił do składu

Tomasz Rosiński
AS Monaco na fali wznoszącej w Ligue 1. Drużyna z Monako w 8. kolejce mistrzostw Francji okazała się zdecydowanie lepsza od Stade Brestois 29 (4:1). Kamil Glik rozegrał cały mecz w szeregach gospodarzy.

Monaco w poprzedniej serii gier w końcu się przełamało i odniosło swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując OGC Nice 3:1. Podopieczni Leonardo Jardima w sobotę chcieli pójść za ciosem i ograć Stade, co im się udało.

Miejscowa ekipa od początku rywalizacji miała ogromną przewagę, którą udokumentowała golem w 27. minucie. Wówczas Islam Slimani zgrał piłkę głową do Wissama Ben Yeddera, a ten z bliskiej odległości posłał futbolówkę do siatki.

Kolejne bramki dla AS Monaco padły po zmianie stron. Najpierw w 62. minucie rzut karny wykorzystał Slimani. Natomiast 11 minut później pojedynek sam na sam z Gautierem Larsonneur'em wygrał Gelson Martins.

Trafienie honorowe dla Stade Brestois 29 zaliczył Alexandre Mendy, zaś decydujący cios na 4:1 dla gospodarzy zadał Balde Keita, który wykorzystał znakomite podanie od Islama Slimaniego.