Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KownackiNewspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Bundesliga. Dawidowi Kownackiemu podoba się gra w obronie. "Pójdę śladami Piszczka"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Dawid Kownacki coraz rzadziej gra w ataku. Polak w Fortunie Duesseldorf coraz częściej jest ustawiany na skrzydle. Nie wyklucza, że niebawem zostanie bocznym obrońcą.

Dawid Kownacki na stałe przeszedł do Fortuny Duesseldorf. W niemieckiej Bundeslidze regularnie gra, ale na razie brakuje mu bramek i asyst. Kibice muszą jednak pamiętać, że 22-latek coraz rzadziej występuje na pozycji napastnika.

Bundesliga. Trener Fortuny Duesseldorf pochwalił Dawida Kownackiego. "Zagrał z wielkim zaangażowaniem" >>

Friedhelm Funkel woli polskiego piłkarza na skrzydle. Kownacki nie narzeka, a nawet przyznał, że podoba mu się ta pozycja z powodu zadań obronnych.

- Czasami sobie nawet myślę, że pójdę śladami Łukasza Piszczka i zostanę obrońcą. Już teraz dużo pracuję w defensywie. Nie jestem typem napastnika, który tylko żyje z podań. Wiele pracuję na dobro drużyny. W Fortunnie bywają sytuacje, gdy nasz prawy obrońca podłącza się do akcji ofensywnej, a ja go asekuruje na jego pozycji. I wtedy sobie myślę: "kurczę, podoba mi się to". Odbiory i wślizgi też mi sprawiają satysfakcję - komentuje piłkarz na kanale "Foot Truck".

Bundesliga. Paderborn - Bayern: Robert Lewandowski strzeli i zapisze się w historii >>

Kownacki nieprzypadkowo przypomina o Łukaszu Piszczku. On także trafił do Niemiec jako napastnik. Potem został przesunięty do pomocy, aż w końcu wylądował na prawej obronie. W jego przypadku opłaciło się, bo wyrósł na jednego z najlepszych zawodników Bundesligi na tej pozycji.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Grzegorz Krychowiak w wysokiej formie. "Nagrodę dla zawodnika meczu dedykował swojemu ojcu"

Czy Kownacki byłby dobrym bocznym obrońcą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL