Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacek Zieliński PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Jacek Zieliński

PKO Ekstraklasa. Jacek Zieliński wyrzucony z Arki Gdynia

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Jacek Zieliński nie jest już trenerem Arki Gdynia - poinformował klub. Jego docelowym następca najprawdopodobniej zostanie Wojciech Stawowy.

Zwolnienie Zielińskiego było kwestią czasu. "Decyzją właściciela większościowego klubu Dominika Midaka, trener Jacek Zieliński z dniem 8 października przestał pełnić obowiązki I szkoleniowca Arki. Tymczasowo, jego obowiązki przejął II trener Daniel Myśliwiec" - napisał gdyński klub, nie tłumacząc oficjalnie powodów rozstania. 

Ten jest oczywisty - wyniki Arki. Po 11. kolejkach drużyna z Gdyni jest trzecia od końca i ma zaledwie 9 punktów. Wygrała tylko dwukrotnie i ma drugą najgorszą ofensywę w lidze (8 zdobytych goli).

Jacek Zieliński przejął żółto-niebieskich w ubiegłym sezonie przed meczem z Miedzią Legnica w 30. kolejce. Dzięki wynikom w rundzie finałowej Arka utrzymała się w PKO Ekstraklasie.

Według naszych informacji jego następcą będzie Wojciech Stawowy. To szkoleniowiec, który prowadził już Arkę od maja 2006 roku do kwietnia 2008 roku. Zdołał wtedy utrzymać po barażach klub w najwyższej klasie rozgrywkowej. W kolejnym sezonie zajął z nią 11. miejsce, ale drużyna została karnie zdegradowana. Wróciła rok później, jednak już bez Stawowego, który stracił pracę.

Ostatnio pracował w szkółce Barcelony w Warszawie.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020: Łotwa - Polska. Brzęczek o rywalizacji bramkarzy. "Zawsze ktoś będzie czuł się poszkodowany"

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL