Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Kosowski East News / Michal Klag/REPORTER / Na zdjęciu: Kamil Kosowski

Eliminacje Euro 2020. Kamil Kosowski: Z tej grupy nie możemy nie awansować

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Były reprezentant Polski, Kamil Kosowski, nie przyjmuje do wiadomości, że Biało-Czerwoni mogliby nie awansować z grupy G el. ME 2020. - Myślałem, że w tych eliminacjach nastąpi wymiana pokoleniowa - zwrócił uwagę "Kosa".

52-krotny reprezentant Polski w latach 2001-09, Kamil Kosowski, w swoim felietonie w "Przeglądzie Sportowym" pt. "Kluczowa piątka i świeża krew" pisze o tym, że w eliminacjach Euro 2020 liczył na zmianę pokoleniową w reprezentacji Polski.

Zdaniem Kosowskiego Biało-Czerwoni mają obowiązek awansować z grupy G el. ME 2020 i oczekiwałby od selekcjonera Jerzego Brzęczka wprowadzenia do zespołu narodowego następców Roberta Lewandowskiego czy Kamila Grosickiego.

"Teraz jest do tego najlepszy moment, bo my z tej grupy eliminacyjnej po prostu nie możemy nie awansować" - podkreślił Kosowski.

ZOBACZ WIDEO: El. Euro 2020: Łotwa - Polska. Brzęczek o rywalizacji bramkarzy. "Zawsze ktoś będzie czuł się poszkodowany"


ZOBACZ: Eliminacje Euro 2020. Bartosz Bereszyński: Zasłużyliśmy na krytykę, ale w naszym zespole jest dużo jakości >>

Felietonista dodał, że o stylu gry obecnej reprezentacji decyduje pięciu zawodników: Lewandowski, Grosicki, Piotr Zieliński, Kamil Glik oraz jeden z bramkarzy (Łukasz Fabiański albo Wojciech Szczęsny) i to od nich powinni uczyć się nowicjusze w kadrze.

"Przy tej piątce młodzież powinna się uczyć. Myślałem, że w tych eliminacjach nastąpi wymiana pokoleniowa. A kogo mamy z młodych w kadrze? Pojawił się tylko Krystian Bielik i na zmianę wszedł Sebastian Szymański. Trochę mało" - ocenił Kosowski.

W najbliższy czwartek piłkarze Brzęczka zagrają w Rydze z Łotwą. W niedzielę w Warszawie rywalem Polaków będzie Macedonia Północna. W przypadku odniesienia dwóch zwycięstw i korzystnych wyników w meczach Austrii i Izraela już w weekend Biało-Czerwoni mają szansę zapewnić sobie awans z grupy G (WIĘCEJ TUTAJ).

Ile punktów zdobędzie Polska w meczach z Łotwą i Macedonią Północną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL