Najnowsze Wyniki/Kalendarz
CafuGetty Images / Loris Roselli/NurPhoto / Na zdjęciu: Cafu

Kłopoty Cafu. Słynny brazylijski piłkarz miał współpracować z gangiem

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
W przeszłości był reprezentantem Brazylii i piłkarzem m.in. Milanu. Obecnie musi martwić się, jak spłacić długi. Wg śledczych - wszedł w porozumienie z przestępcami.

Hiszpańskie i portugalskie media informują o kłopotach Cafu. Były piłkarz brazylijskiej kadry jest podejrzany o powiązania z grupami przestępczymi. Jego nazwisko ma się pojawiać w trzech niezależnych dochodzeniach policyjnych.

Policja w Sao Paulo prowadzi śledztwo w sprawie przestępstw finansowych. Portugalska gazeta "Record" podaje, że brazylijska policja jest podobno w posiadaniu raportu, wg którego na konto Cafu trafiły pieniądze przelane przez jedną grup zajmujących się obrotem ziemią.

Jeden ze śledczych miał namierzać osoby, które korzystały z pieniędzy przestępców. Nakłonił on jednego z członków gangu do złożenia wyjaśnień. Wtedy właśnie pojawiło się nazwisko byłego piłkarza m.in. Romy i Milanu.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Bayern - Hoffenheim: niespodzianka w Monachium! Gol Lewandowskiego nie pomógł [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Cafu miałby być oskarżony o pranie brudnych pieniędzy, które miał otrzymać za przepisanie na przestępców swoich nieruchomości w jednej z dzielnic Sao Paulo (albo ziemi - nie wiadomo, co dokładnie zawiera raport).

Cafu zabrał głos w brazylijskich mediach. - To nieprawda. Nie posiadam ziemi ani nieruchomości w tym rejonie Sao Paulo - powiedział były piłkarz.

Podobno dowodem w sprawie jest telefon skruszonego przestępcy. To dzięki temu urządzeniu śledczy mieli dotrzeć do współpracowników gangsterów.

Przypomnijmy: gazeta "Folha de S.Paulo" informowała w lipcu, że Cafu ma wielkie długi (więcej informacji TUTAJ). Musiał sprzedać swoje nieruchomości, żeby mieć gotówkę na spłatę zobowiązań.

CZYTAJ TAKŻE Cafu: Hector Bellerin przypomina mnie

CZYTAJ TAKŻE Fabio Capello wybrał swoją drużynę marzeń

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL