Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze podczas minuty ciszy przed meczem Niemcy - Argentyna PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGE / Na zdjęciu: piłkarze podczas minuty ciszy przed meczem Niemcy - Argentyna

Zamach w Halle. Piękne zachowanie niemieckich kibiców, uszanowali minutę ciszy

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Niemieccy kibice uszanowali minutę ciszy ku czci ofiar zamachu w Halle. Kiedy jeden z nich chciał zaśpiewać hymn, reszta sprawnie zareagowała.

Gwizdy, prośba o ciszę albo bardziej bezpośrednie "zamknij się". Pewnie właśnie to ostatnie wywołało niewielki uśmiech Serge'a Gnabry'ego, kiedy zakończyła się minuta ciszy przed towarzyskim meczem Niemcy - Argentyna ku czci ofiarom zamachu w Halle.

Z trybun chciał ją zakłócić jeden z kibiców reprezentacji Niemiec, który w tym czasie próbował śpiewać hymn. Sprawnie zareagowała reszta widzów i swoim zachowaniem zmusiła go do uszanowania ciszy poświęconej dwóm osobom postrzelonym przez zamachowca.

W środę 27-letni napastnik próbował wedrzeć się do synagogi w Halle, gdzie przebywało ok. 80 osób. Zdążył oddać kilka strzałów z broni palnej, przez które zmarły dwie osoby. 

- Napastnik strzelił kilka razy w drzwi i rzucając przypuszczalnie koktajlami Mołotowa, petardami albo granatami, usiłował wtargnąć do środka, ale drzwi pozostały zamknięte - powiedział Max Privorotzki, przewodniczący gminy żydowskiej cytowany przez "Deutsche Welle". 

Spotkanie Niemcy - Argentyna zakończyło się remisem 2:2.

Czytaj też:
-> Były napastnik Napoli chwali Arkadiusza Milika. "Potrzebuje zaufania"
-> Gerard Pique uwielbia prowokować. "Świetnie się przy tym bawię"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL