Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Wisły Kraków i banner SharksówNewspix / KRZYSZTOF RZEWNICKI / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków i banner Sharksów

Jest decyzja sądu. "Sharksi" to zorganizowana grupa przestępcza

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał grupę kiboli Wisły Kraków, tzw. "Sharksów" za zorganizowaną grupę przestępczą. Podtrzymał też karę więzienia dla siedmiu jej członków.

W czwartek w Krakowie odbyła się rozprawa ws. siedmiu członków grupy kiboli związanej z Wisłą Kraków. Zostali oni zatrzymani w 2017 roku pod zarzutem handlu narkotykami. Jeden z nich zdecydował się na współpracę z organami ścigania.

Następnie prokurator Wiktoria Kwiatkowska z Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze mogła postawić w akcie oskarżenia tezę, że Wisła Sharks to zorganizowana grupa przestępcza, z określoną strukturą i z podziałem ról, czerpiąca pieniądze z nielegalnych przedsięwzięć.

Z klubowej kasy Wisły Kraków kupowano narkotyki. Czytaj więcej--->>>

W pierwszej instancji sąd skazał siedmiu podejrzanych na karę więzienia. Teraz sąd apelacyjny podtrzymał decyzję i uznał prawomocnie grupę "Sharksów" za organizację przestępczą - informuje TVN 24.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Bayern - Hoffenheim: niespodzianka w Monachium! Gol Lewandowskiego nie pomógł [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Przypomnijmy, że jej liderem był Paweł M., pseudonim "Misiek", przebywający obecnie w areszcie.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 16 innych osób z grupy, w tym Damiana D., byłego wiceprezesa Wisły (więcej TUTAJ).

"Oprócz niego do aresztu trafili m.in. Michał S., ps. Skopek, który w ostatnim okresie próbował przejąć władzę w gangu Sharksów, Piotr K., ps. Piotrunio, a także Łukasz Sz., powiązany z kibolami Lechii Gdańsk oraz jeden z liderów Jude Gangu, bojówki kiboli Cracovii" - przekazał wówczas Szymon Jadczak z TVN 24.

Komentarze (3):

 • grolo Zgłoś
  W ekipie Sharksów było 100-200 osób, ale jak policzymy wszystkie osiedla, znajomych i rodziny, które są uwikłane w te interesy, to pewnie jest to grupa nawet kilku tysięcy osób
  Czytaj całość
  zaangażowanych w tę działalność, czerpiących zyski z działalności gangu kiboli.- mówił Szymon Jadczak, który ich zdemaskował .... Gdzie była policja? Prokuratura? Gdzie były sowicie opłacane tajne służby Kamińskiego?...Szczęście, że była jeszcze NIEZALEŻNA telewizja. Prywatna. Tylko na nią można liczyć. Bo publiczna TV już nie istnieje, jest tylko opłacana z publicznych pieniędzy (i z naszych podatków). Opłacana publicznie prywatna telewizja jednej partii, telewizja propagandowa. Taka jest prawda.
  • Radzio Tadzio Zgłoś
   skoro nawet prezes był w to zamieszany czyli władze klubu wiedziały o wszystkim to klub powinien ponieść tego konsekwencje i byc zdegradowany do okręgówki
   • grolo Zgłoś
    "Przede wszystkim żyjemy w fikcji, bo wystarczy przestrzegać prawo. A prawo u nas jest martwe. Czyli zakaz stadionowy ma być prawdziwym zakazem stadionowym, za race powinny być
    Czytaj całość
    egzekwowane kary i tak dalej. Stowarzyszenia kibicowskie to powinny być prawdziwe stowarzyszenia kibicowskie, a nie przykrywka dla gangów."- Szymon Jadczak.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL