Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan TomaszewskiAgencja Gazeta / MAŁGORZATA KUJAWKA / Na zdjęciu: Jan Tomaszewski

Eliminacje Euro 2020. Łotwa - Polska. Jan Tomaszewski: Brzęczek to szaleniec. Nie wiem, co mu odbiło

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
- Nie wiem, co odbiło Brzęczkowi w 60. minucie - grzmi w rozmowie z WP SportoweFakty Jan Tomaszewski, który skomentował mecz Łotwa - Polska (0:3) w eliminacjach do Euro 2020.

- Myślałem, że Jurek Brzęczek zmądrzał, ale okazuje się, że nie. Wrócę do meczu z Włochami, którym otworzył swoją przygodę z kadrą, gdy zagrał systemem 4-4-1-1 z Zielińskim za Lewandowskim. Powrócił dzisiaj do tego i nie wiem, co mu odbiło w 60. minucie meczu, że to zmienił. Do tego czasu graliśmy całkiem nieźle: mieliśmy dwie bramki, Grosicki nie wykorzystał dobrych okazji. Panowaliśmy z tym słabym przeciwnikiem, ale chodziło o to, żeby zastosować system gry, który wykorzystamy podczas finałów mistrzostw Europy - mówi nam Jan Tomaszewski, były reprezentant Polski.

- A ten system może być tylko jeden: 4-4-1-1. Dlatego nie rozumiem, co mu odbiło, gdy wpuszczał na boisko drugą "dziewiątkę" [Krzysztofa Piątka za Mateusza Klicha - przyp.red]. W tej minucie udowodnił, że nie nadaje się na trenera, który ma osiągać z tą drużyną sukcesy. W ogóle jak to jest możliwe, że przy stanie 2:0 dla nas wpuszcza w 60. minucie drugą "dziewiątkę"?! To tylko szaleniec potrafi! Po jaką cholerę?! Czy on jest jakiś Caritas, żeby Piątek strzelał bramki?! - irytuje się Tomaszewski.

- Rozumiem, że zrobiłby tak, gdybyśmy przegrywali 0:2. To w takim razie po jaką cholerę w tej kadrze są inni defensywni pomocnicy?! On po prostu nie panuje nad drużyną. Przerosło go to wszystko - dodaje.

Zobacz wideo: piękne wykończenie Lewandowskiego

Pierwszy raz w wyjściowym składzie zagrał Sebastian Szymański, ale Tomaszewski od dawna apelował, aby młody skrzydłowy dostawał szansę w seniorskiej kadrze. W końcu Brzęczek "posłuchał się" Tomaszewskiego. 

- On się nie posłuchał... Brzęczek z Michniewiczem cofnęli o rok rozwój kariery Szymańskiego. On już od dawna powinien grać w pierwszej reprezentacji. Tylko Michniewicz chciał po prostu robić wyniki, a nie dbać o zawodnika. Ja w pewnym momencie powiedziałem, że jego powinno się zwolnić dyscyplinarnie. Brzęczek brał Żurkowskiego, Kownackiego i Szymańskiego na trzy dni, po czym oddawał ich do "młodzieżówki". Oni z Michniewiczem robili sobie po prostu żarty, jeśli chodzi o Szymańskiego - mówi.

- A może na Macedonię Brzęczek wyjdzie trzema "dziewiątkami"?! Przecież jest jeszcze Milik! Brzęczek nie nadaje się na finały mistrzostw Europy. Jeśli nadal tak będziemy grać, to w pierwszym meczu Euro 2020 złapie nas taka Ukraina i wrzuci nam "trójkę". Meczem z Łotwą Brzęczek udowodnił, że nie nadaje się na selekcjonera reprezentacji Polski - kończy Jan Tomaszewski.

W niedzielę reprezentacja Polski zagra na PGE Narodowym z Macedonią Północną.

Zobacz takżeEliminacje Euro 2020. Łotwa - Polska: Obowiązek spełniony, "łotwa" wygrana w Rydze. Trzy gole Roberta Lewandowskiego!

Zobacz takżeEliminacje Euro 2020. Austria - Izrael: niezwykle cenna wygrana gospodarzy. Austriacy wiceliderami polskiej grupy

Czy Brzęczek powinien dobrowolnie podać się do dymisji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (36):

 • Arek Zyla Zgłoś
  Brzeczek nie ma chonoru żeby się sam podać do dymisji. Boniek to człowiek który nie umi się przyznać do błędu. Raz już Boniek pokazał jak obiol reprezentacje i po przegranym meczu
  Czytaj całość
  uciekł nie wrócił z reprezentacja do kraju . Obydwoje do zwolnienia
  • Krowa Na Wypasie Zgłoś
   Brzęczek sam nie zrezygnuje bo jest za dużo kasy na stole do wzięcia. A prezio Boniek go nie zwolni bo musiał by się przyznać do błędu, a przecież jest nieomylny i w aroganctwie
   Czytaj całość
   będzie tkwił do końca zaciemniając rzeczywistość. Tak więc w mizerii jeszcze długo będziemy tkwić mając takiego amatora za trenera i taką kulturę gry naszej reprezentacji dla której wymiana na spokoju pięciu podań w środku pola stanowi problem, a kumulacja kompromitacji nadejdzie jeżeli awansujemy na euro. Bo tam oprócz Polski cieniasów nie będzie.
   • Krowa Na Wypasie Zgłoś
    Brzęczek to totalny amator bez najmniejszych podstaw zawodowych, mentalnych i osobowych do prowadzenia takiej instytucji jak reprezentacja Polski. U niego nie ma żadnej myśli przewodniej,
    Czytaj całość
    rozumu, idei, koncepcji na skuteczną i profesjonalną grę , jest bez odrobiny jakiegoś błysku geniuszu. Błądzi jak ślepy w nocy w lesie bez laski czyniąc krzywdę tej reprezentacji i kibicom. Miał by trochę honoru i ustąpił póki jeszcze czas aby wyjść na prostą, bo jeśli awansują na Euro to będzie masakra i kompromitacja, bo tam zespołów pokroju Łotwa nie będzie . Czesi kraj około 10milinów ludzi, można mieć kadrę? można, dzisiaj pojechali z Anglią 2:1. A prezes Boniek sadzi bzdury mając kibiców za tępych baranów i sadzi bzdury jak pierwszy sekretarz partii Gomułka za czasów PRL. Żenua i paździerz.
    Wszystkie komentarze (36)

    Komentarze (36)

    ×
     Wszystkie komentarze (36)
     PRZEJDŹ NA WP.PL