Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Slavisa StojanovićNewspix / FOTO OLIMPIK / Na zdjęciu: Slavisa Stojanović

Eliminacje Euro 2020. Łotwa - Polska. Slavisa Stojanović: To był dla nas ciężki dzień

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
- To był dla nas bardzo ciężki dzień. Nie tylko z powodu wyniku, ale też przez prywatne kłopoty jednego z zawodników. Odesłałem go do domu - przyznał po meczu z Polską selekcjoner reprezentacji Łotwy, Slavisa Stojanović.

Reprezentacja Polski pokonała w czwartek na wyjeździe kadrę Łotwy 3:0 (2:0), nie zostawiając przy tym żadnych wątpliwości, kto był tego wieczora lepszym zespołem. Trzy gole strzelił Robert Lewandowski.

- To był dla nas ciężki dzień. Nie tylko z powodu wyniku, ale też przez prywatne kłopoty jednego z zawodników. Nie mogę mówić, o co dokładnie chodzi. Poprosił mnie o możliwość opuszczenia zgrupowania, odesłałem go do domu. To nie ten rodzaj sytuacji, w której jedni by zostali z drużyną, a inni pojechali - mówił selekcjoner reprezentacji Łotwy.

Eliminacje Euro 2020. Łotwa - Polska. Mateusz Skwierawski: Zwycięstwo, które nic nie zmienia (komentarz)

- Zwycięstwo Polaków było zasłużone. Przewaga rywali była widoczna w każdym elemencie gry. Nie mogę powiedzieć, że moi zawodnicy nie chcieli wygrać. Chcieli, próbowali. Ale tacy zawodnicy jak Robert Lewandowski czy Kamil Grosicki nie mogą zostawać bez krycia. A to się dziś zdarzało, bo to zawodnicy z topu. Polacy grali szybciej, skuteczniej, sprytniej. Takie mecze dają nam doświadczenie, szczególnie dla młodych piłkarzy, którzy grają w naszej drużynie - dodawał opiekun naszych czwartkowych rywali.

ZOBACZ WIDEO: El. Euro 2020: Łotwa - Polska. Kadra skazana na Brzęczka? "Na Euro 2020 również może mieć sporo szczęścia"

- Przeanalizowaliśmy Polaków dobrze, ale Lewandowski jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Jest niezwykle mądry na boisku, bardzo trudno go kryć. Dlatego właśnie gra w takim klubie. Z ławki wyglądało to na zbyt proste dla Lewandowskiego, by strzelał kolejne gole. To z jednej strony jakość zawodnika, ale z drugiej brak naszej koncentracji - przyznawał Stojanović. 

Eliminacje Euro 2020: Polska wciąż liderem, zmiana na 2. miejscu. Zobacz tabelę

Reprezentacja Łotwy zamyka grupową tabelę, przez całe eliminacje nie zdobyła choćby jednego punktu. Kolejny mecz Łotysze rozegrają 15 października w Izraelu.

Czy jesteś zadowolony z postawy reprezentacji Polski w meczu z Łotwą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL